De jaarlijkse excursie van de Vereniging van Stad en Lande van Schouwen-Duiveland wordt in de toekomst in de maand september gehouden. In het volgende nummer krijgt U daarover meer informatie. dige aandacht geschonken. Gezien de hoge pro- duktiekosten werd besloten het huidige aantal edities te handhaven en de omvang in de hand te houden. Ook een aantal planologische zaken kwamen regelmatig onder de aandacht. Te weten: Camping Kloet, het vakwerkhuis in het Vrijpoortje en uitbreiding pand Havenplein 8 te Zierikzee; de renovatie van de woningen aan de Oprit te Zonnemaire; het plaatsen van windtur bines aan de Noorddijk te Dreischor; het be stemmingsplan ..Buitengebied" Brouwershaven; vervuiling aan de Havenweg te Burghsluis; De glascultuur in Duiveland; de ontwikkeling ten zuiden van de Rampweg te Renesse. De gemeente Brouwershaven reageerde positief op het protest van Stad en Lande tegen verdwij nen van de doodshoofden op het toegangshek van de begraafplaats te Noordgouwe. Er zullen replica's worden teruggeplaatst. Op verzoek van het bestuur van de vereniging ..Vrienden van Westenschouwen" vond overleg plaats met het bestuur van Stad en Lande. Het bestuur van „Vrienden van Westenschouwen" had behoefte aan een gesprek over onderwerpen die de beide verenigingen aan kunnen gaan. Men besloot elkaar in voorkomen gevallen te informeren. Tijdens de vergadering van 9 mei werd de heer H. Uil benoemd als vertegenwoordiger van Stad en Lande in het bestuur van de Stichting Moermond. Een terugblik op het uitreiken van de oorkon den voor geslaagde restauraties in 1994 tijdens de vergadering van 12 juni stemde het bestuur tot tevredenheid. De commissie oorkonden wordt in 1998 weer aktief. Dhr. Kloosterziel nam het voorzitterschap van de commissie op zich. Op 21 augustus maakte het bestuur kennis met de Consulent Regionale Geschiedbeoefening drs. A. de Klerk. Dhr. De Klerk omschreef op een heldere wijze zijn functie en zijn plannen voor de toekomst. Op 22 november bood de consulent zijn werk-en activiteitenplan voor de periode 1995-1997 aan. Gedeputeerde drs. De Kok mocht het eerste exemplaar in ontvangst nemen. Het bestuur was bij de presentatie aan wezig. Gedurende de zomermaanden presenteerde Stad en Lande zich op diverse toeristische evene menten. Op 2 oktober deelde dhr. P. A. Boot mee zijn werkzaamheden binnen de commissie planolo gie te willen beëindigen. Het bestuur respecteert maar betreurt het besluit van dhr. Boot. Naar een geschikte opvolger wordt gezocht. Tijdens de vergadering van 11 december deelde de voorzitter mee dat mevr. A.P de Haan te kennen heeft gegeven haar vertegenwoordiging van Stad en Lande in het bestuur van de Stichting Streek- en landbouwmuseum Schouwen-Duiveland te willen beëindigen. In haar plaats benoemde het bestuur mevr. L. Nederhoed-Zijlstra. De voorjaarsvergadering is gepland op vrijdag 12 april te Haamstede. De najaarsvergadering op vrijdag 22 november op een nader te bepalen plaats. Zierikzee, januari 1996. J. van Loo, waarnemend secretaris. 616

Stad en lande | 1996 | | pagina 34