Van de redactie Stad en Lande straks Reacties van lezers We hebben weer een nieuwjaar voor de boeg, waarin we als Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland weer bij allerlei activi teiten betrokken zullen zijn. We hopen dat U als leden weer met ons mee wilt werken en den ken om onze vereniging levend te houden. Onze doelstelling: het bevorderen en behoud van de stedelijke en landelijke schoonheid op Schouwen-Duiveland hopen we ook dit jaar weer hoog in het vaandel te houden. Als U ons iets te melden heeft over de leefomstandighe den van vroeger en nu van de bewoners van Schouwen-Duiveland, schroomt U dan niet om ons te schrijven. Ook de afgelopen maanden kregen we weer aardige reacties binnen van le den, die in hun familie-archief waren gedoken. In deze aflevering hebben we, zoals dat gebrui kelijk is aan het begin van het jaar, de jaarver slagen van de diverse commissies. Verder besteden we door middel van bijdragen van auteurs aandacht aan Haamstede en Brouwershaven. ..Een knipoog naar Oast- Duuveland" zou de ondertitel van deze afleve ring kunnen zijn. met een ontmoeting met een gezaghebbende persoonlijkheid uit Bruinisse: de heer Stoffel Jumelet. Het contact met onze leden vindt plaats op de ledenvergaderingen èn middels het Mededelingenblad dat u nu in handen heeft. Ook dit voorjaarsnummer brengt, zoals gebrui kelijk, de verplichte verslagen van bestuur en commissies. Er wordt even teruggeblikt. Maar, laten we ook even vooruit zien. Schouwen-Duiveland straks één gemeente, een logische ontwikkeling in een tijd van schaalver grotingen. Een goede ontwikkeling? Ja, wij denken van wel. Onze vereniging heeft zich vanaf haar oprichting altijd gericht op het gehe le eiland Schouwen-Duiveland. Daar. waar wij aanliepen tegen verwerpelijke planologische ontwikkeling, constateerden wij nogal eens ge brek aan het verder kijken dan de eigen ge meentegrenzen. Vanuit planologisch opzicht is het goed Schouwen-Duiveland als één geheel te zien. Wij gaan ervan uit dat het toekomstige gemeen tebestuur voldoende oog heeft voor behoud van ons cultuurgoed op Schouwen-Duiveland. Stad Lande zal ernaar streven goede contacten te onderhouden met de bestuurders van onze nieu we gemeente. Het bestuur heeft besloten haar ledenvergade ringen niet steeds, zoals gebruikelijk, in Zierikzee te laten plaatsvinden, maar afwisse lend een andere plaats hiervoor te kiezen. Wij hopen daarmee in de toekomst meer leden op onze vergaderingen te ontmoeten. Stad Lande blijft groeien. Eind 1995 stonden er 802 leden genoteerd. Een groei van 18 leden in één jaar tijd. Wanneer kunnen wij het 1000ste lid noteren? Wie zal het zijn? De toe komst van Stad Lande ligt ook in uw hand. Geef daarom ingesloten Stad Lande folder door aan een vriend of vriendin. Stad Lande is er immers voor iedereen. Hugo Doeleman, voorzitter. Van de heer H. Doeleman Hzn. uit Dreischor kregen we de onderstaande bijdrage: Uit de schoolkrant ,,Tolle, lege" van het Erasmiaans Gymnasium te Rotterdam, uitgege ven in oktober 1936, een „liefdesverklaring" die ons toont dat er na de ontsluiting van ons ei land wel wat veranderd is. De schrijver Frans Doeleman was toen 18 jaar en had in de zomer een fietstocht over Schouwen-Duiveland gemaakt. Hij werd later professor te Leiden en woont thans te Steenderen. 597

Stad en lande | 1996 | | pagina 3