Jaarverslag streektaalcommissie (1995) Het bestuur in 1995 Na het onverwachte overlijden van dr. A. de Vin in 1994, moesten we in de zomer van 1995 vrij plotseling afscheid nemen van Ad Leijdekkers. Beiden hebben aan de wieg ge staan van onze commissie en zijn van onschat bare waarde geweest voor het behouden van de streektaal op ons voormalig eiland. We zullen het voortaan zonder hen moeten doen. Dat valt ons zwaar want beiden beschikten bovendien over een flinke dosis humor en ook dat moeten we missen. Ook op deze plaats wensen we de nabestaanden kracht en sterkte toe om het ver lies te kunnen verwerken. Na de dialektmiddag op 12 november 1994 brak er voor de streektaalcommissie een perio de van rust aan. Pas in oktober 1995 kwam de commissie bijeen om plannen te maken voor de toekomst. En die zijn er! Zo willen we, aan het eind van dit jaar, een boekje uitgeven met Schouwse teksten. Ook een nieuwe" dialektenmiddag staat t. z. t. op het programma. Momenteel bestaat de streektaalcommissie uit de volgende personen: Arie Damman uit Burgh-Haamstede (voorzitter), Tineke Deurloo uit Burgh-Haamstede. Joost Rotte uit Schuddebeurs en ondergetekende uit Brouwershaven. We zouden het fijn vinden als de commissie uitgebreid zou kunnen worden met een of twee personen. Wie zich geroepen voelt kan (vrijblijvend) kontakt opnemen met de secretaris. Met elkaar gaan we moedig en vrolijk voor waarts, en blijven we ons beijveren voor het be houd van ons dialekt! Henk Kesteloo tel. 692138 Brouwershaven, januari 1996. Per 1 januari 1995 was het bestuur als volgt sa mengesteld: H. Doeleman Hzn, voorzitter; ing. J. Kloosterziel, vice voorzitter; A. Leijdekkers, secretaris t; C. L. van der Linde, penningmees ter; drs. J. W. Beijersbergen; mevr. C. W. Deurloo; mevr. drs. E. J. M. van der Doe-Van der Geest; mevr. ing. S. H. Eggittk-Du Burck; J. van Loo; M. K. Romeijn en drs. P. F. Vleugel. Het bestuur werd door de volgende adviseurs bijgestaan: P. A. Boot, planologie; mevr. B. Romijn-de Raat, mededelingenblad en A. Smallegange, administratie. Tijdens de voorjaarsledenvergadering werden de aftredende en herkiesbare bestuursleden mevr. Deurloo en dhr. Vleugel herkozen. Op de bestuursvergadering van 9 mei deelde de voorzitter mee dat secretaris Leijdekkers voor een operatie in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Het bestuur benoemde dhr. Van Loo tot waarnemend secretaris. Op 27 juni bereikte het bestuur het droeve be richt van het overlijden van dhr. Leijdekkers, hierdoor werd de functie van secretaris vacant. Dhr. Van Loo stelde zich beschikbaar om het secretariaat waar te nemen tot een nieuwe se cretaris beschikbaar is. Helaas hadden een aan tal serieuze pogingen om een nieuwe secretaris te vinden een negatief resultaat. Het bestuur spant zich in om op korte termijn een geschikte kandidaat voor deze vacature te vinden. Het bestuur kwam in 1995 zeven maal in verga dering bijeen. Naast de gebruikelijke huishou delijke zaken vroegen een aantal zaken de spe ciale aandacht. Zo werd over de vraag van het voortbestaan van het jaarboek de „Kroniek van het land van de zeemeermin" uitvoerig van gedachten gewis seld. Het bestuur was er van overtuigd dat de kroniek moet blijven verschijnen. Ook aan de frequentie van het verschijnen en de omvang van het Mededelingenblad werd de no- 615

Stad en lande | 1996 | | pagina 33