Mutaties ledenbestand De volksnuiziekgroep de Zeeuwse Rei brengt het lied voor de eerste keer ten gehore tijdens de Vlasdag in Dreischor op 12 aug. -Schelphoek weer teruggebracht in staat van voor de aanleg van de Oosterscheldedam. September: -Brouwershaven geeft 7.000 gulden voor trap- lift in „Goemanszorg". De traplift kost 14.000 gulden. -Ter ere van het 150 jarig bestaan van de druk kerij Lakeman en Ochtman werd een fotoboek uitgegeven met door inzenders ingezonden foto's. -Nieuwe brug opengesteld in Ouwerkerks kre- kengebied. Oktober: -De Muraltmuurtjes te Scharendijke worden een beschermd monument. -Scheepsbouwer Van Duivendijk geeft een door hem gebouwde hoogaars in bruikleen aan het visserijmuseum te Bruinisse. November: -„Monumentenstad" een nieuw boek over de geschiedenis van Zierikzee van stadsarchivaris H.Uil uitgegeven. -Een model van de Zeeuwse Poon is een aan winst voor het Maritiem Museum te Zierikzee. -Monumenten zijn centraal in de 20e Kroniek van Stad Lande van Schouwen en Duiveland. -De gemeente Zierikzee draagt 16.000 gulden bij aan de restauratie van het vakwerkhuis aan het Vrijpoortje. December: -De overheden en het bedrijfsleven trekken de komende jaren 2 miljoen gulden uit voor de ontwikkeling tot toeristische attractie van het Zeeuws maritiem verleden. -Zeelandbrug is op 15 december 30 jaar in ge bruik. Nieuwe leden Mw. D. M. C. van Leeuwen-Verschoor te Zierikzee Mw. M. W. A. Schol-Bakker te Zierikzee Fam. J. van der Sneppen te Zierikzee Fam. J. H. Timofei te Burgh-Haamstede Dhr. A. Geleynse te Hilversum De Zeeuwsche Boekhandel te Zierikzee Dhr. H. van Doom te Ouwerkerk Mw. J. J. Giljam te Burgh-Haamstede Mw. L. W. Rentier te Haaren Mw. J. M. E. Blank-Stroux te Roelofarendsveen Dhr. J. Bos te De Bilt Dhr. Jhr. Drs. D. M. Schorer te Schuddebeurs Dhr. W. D. Wijnbergen te Burgh-Haamstede Dhr. M. Rombouts te Rotterdam Mw. A. M. de Bokx-Kwaak te Utrecht Fam. L. Nederhoed-Zijlstra te Dreischor Dhr. J. Spruit te Zierikzee Dhr. J. Th. Meijers te Sliedrecht Opgezegd Waterschap Schouwen-Duiveland te Zierikzee Dhr. H. P. Sturm te Brouwershaven Mw. G. M. de Jonge-Kommer te Zierikzee Dhr. J. Louwerse te Middelburg Fam. P. J. van den Akker te Burgh-Haamstede Dhr. J. A. Trimpe Burger te Oostkapelle Overleden Drs. L. van Leeuwen Dhr. L. Schol Dhr. C. J. Tanis te Zierikzee te Zierikzee te Bruinisse 620

Stad en lande | 1996 | | pagina 38