Museum Goemanszorg geopend tin Laatste kwitantie van Neelken, £3,- over de tweede heift van 1584. Ze tekende met een kruisje. Zoals de mees te conversen had ze niet leren schrijven. van 3 Vlaamse ponden toegezegd. Regelmatig moet ze door de stad en later de Staten van Zeeland zijn uitbetaald. De laatste betaling heeft plaats gehad op 8 augustus 1586. Notaris Antonis van Capelle verklaart dan van de rentmeester van '"t Extraordinaris van Zeelant beoosterschelt" de somma van zeven pond, drie schellingen en vier groten ontvangen te hebben, de alimentatie van ruim een jaar voor "Neelken Yeman Wittelle natuurlijke dochter", die op 5 maart 1586 overleden is. Op 3 augustus 1584 waren twee getuigen. Cornelis Adriaen Hugozoon en Gerrit Cornelis Nieupoorter bij de notaris komen verklaren, dat Neelken op 5 maart was overleden. Dan "...dat sy tsanderen daeghs. wesend een donderdach in de ziericzeesche mert sijn gegaen met haer lycke en hebben de selven gevolght te grave." Als erfgename van Neelken wordt genoemd Helena Yeman Wittelledochter, een (half-)zus van onze kloosterlinge? Paul R. M. van der Sneppen Na jarenlange inspanning van talloze vrijwilli gers was het zaterdag 8 juni zover: het streek- en landbouwmuseum Goemanszorg in Dreischor opende officieel de deuren voor het publiek. Staatssecretaris van cultuur drs A. Nuis nam de officiële opening van Goemanszorg voor zijn rekening. Overigens konden liefhebbers van het vroegere Schouwse boerenleven al vanaf 27 april, officieus terecht. Het museum bestaat uit een voormalig woon huis, een grote schuur en erf en tuin. In die schuur vindt de bezoeker thema-tentoonstellin gen die door houten afscheidingen worden begrensd. Een aangegeven looproute door het geheel, zorgt ervoor dat niets van de exposities wordt gemist. Te zien zijn onder meer een 'hoek' meekrapteelt, vlasbewerking en melk veehouderij, terwijl er ook een zo goed als com plete inventaris prijkt van een wagenmakerij. Het voormalige woonhuis is in bijna een jaar tijd omgetoverd van een 'ravage', tot een histo risch verantwoord ingericht onderdeel van het 3

Stad en lande | 1996 | | pagina 5