Lezingen Hel nieuwe aanzien van boerderij Goemanszorg. museum. Bij die inrichting is uitgegaan van de jaren 1900-1920. de tijd van voorde elektriciteit. De salon, ofwel de 'mooie kamer' is een pronk stukje van late biedermeier. Aangrenzend staat een bedsteewand. Daar tussenin heeft 'de spin- ne' een plaats gekregen. Deze kast herbergt onder meer Regoutaardewerk. In de keuken hangt onder meer een spekrek, de opkamer is ingericht als was- en verstelkamer en de kelder toont zaken als een spekkast, een spekton en wekflessen. De zolder is verder niet toegankelijk, maar dient als depot. De ruimte naast de entree biedt plaats aan een expositie over de geschiedenis van boerderij Goemans zorg en aan wisselexposities. Momenteel is een tentoonstelling te zien van de gezamenlijke Rabobanken op Schouwen-Duiveland over de opkomst van het coöperatieve bankwezen. De tuin van het museum is inmiddels ook in stijl, compleet met een theekoepeltje en histo risch verantwoorde aanplant. Streek- en landbouwmuseum Goemanszorg is geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur en op zondagen van 13.00 uur tot 17.00 uur. Carolien de Vrieze Kort verslag van de lezingen door de heren F. Beekman en J. van der Sneppen op de Algemene Ledenvergadering van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen- Duiveland op 12 april 1996 in 'De Schutse' te Burgh-Haamstede. De eerste lezing op deze avond werd gegeven door Jacques van der Sneppen. Hij vertelde aan het begin van zijn lezing 'Het verdronken Westenschouwen; speuren bij laag water' dat hij als lid van de Werkgroep Archeologie Schouwen-Duiveland zeer actief betrokken is bij de bijzondere opgravingen op het strand van Westerschouwen. Twee jaar geleden, tijdens een stormachtige periode, werden op het strand resten zichtbaar van het oude Westenschouwen. Het was niet de eerste keer. In de negentiende 4

Stad en lande | 1996 | | pagina 6