na de Franse overheersing, is niet te achterha len. Wel is bekend dat de schuur jaren lang in gebruik is geweest als opslagruimte voor het Waterschap Schouwen-Duiveland. Er vond voor namelijk opslag plaats van houten gecreosoteer- de palen, teer en teerprodukten. evenals houten kruiwagens en handgereedschappen ten dienste voor onderhoud van dijken en dergelijke. In 1991 heeft het Waterschap het geheel ver kocht aan de gemeente Midden-Schouwen. Het gebouw en terrein zijn gelegen in een gebied waarvoor het bestemmingsplan Buitengbied van Midden-Schouwen geldt, uit sluitend bedoeld als gebouw ten dienste voor de waterkering, bos en beplanting. Het gebouw is voor zijn omgeving beeldbepalend en wel door zijn afmeting, vormgeving en kleur. Desondanks is het onduidelijk waarom het gebouw niet is aangemerkt als zijnde beeldbe palend of monument. Het uiterlijk van het gebouw wordt gekenmerkt door zwart geteerde gepotdekselde delen, oud en voorzien van de nodige houtworm. De dak- vlakken zijn afgedekt met donkergrijze Oud hollandse dakpannen. Deze zijn aangebracht op panlatten met een sporen constructie (zoge naamd onbeschoten dak). Het dak en de wan den vertonen na al die jaren veel gebreken en maken zware jaren door om voort te blijven bestaan! Als draagconstructie fungeren oud-hollandse dakspanten, zware binten welke middels een goede constructie in elkaar zitten, afgezien van alom aanwezige houtworm en verrotte onder einden. De hoofdingang wordt gevormd door twee grote schuifdeuren, met daarin opgenomen een "'klinket''. In het gebouw bevinden zich een eenvoudige schaft- en werkruimte, toilet en elektrische voorzieningen. De gemeente Middenschouwen heeft het terrein en schuur in gebruik voor opslag van materialen en machi nes. Het zal zeer de vraag zijn of de schuur haar huidige functie blijft vervullen als er in 1997 één eilandelijke gemeente gevormd wordt. De tijd staat niet stil en wie weet welk een waardige functie er voor de houten, zwarte schuur is weggelegd.... J. W. Ringelberg Scharendijke. 8

Stad en lande | 1996 | | pagina 10