Verslag van de Algemene Ledenvergadering d.d. 12 april 1996 Op vrijdagavond 12 april kwam de algemene ledenvergadering bijeen in haar voorjaarsverga dering. Deze keer werd de bijeenkomst georga niseerd in het dorpshuis 'De Schutse' in Burgh- Haamstede. De aanvang was om 19.30 uur. Hieronder volgt het verslag van de vergadering. 1. Opening door de voorzitter Dhr. H. Doeleman Hzn. opent de vergadering en heet de leden hartelijk welkom. Het doet de voorzitter goed dat zoveel leden de moeite hebben genomen naar Burgh-Haamslede te komen. Het is een goed besluit geweest de vergaderingen op zijn minst één maal per jaar niet in Zierikzee te organiseren. Ook de twee sprekers van deze avond, de heren Frans Beekman en Jacques van der Sneppen worden welkom geheten, net als de consulent Regionale Geschiedbeoefening Zeeland, dhr. Aad de Klerk. De voorzitter geeft aan dat de ontwikkelingen op Schouwen-Duiveland doorgaan. Er zijn goede ontwikkelingen zoals de inrichting van Schouwen-Oost, welke zorgvuldig wordt voor bereid. de grote aandacht voor natuur en milieu en het op verschillende plaatsen uitvoeren van restauraties. Het streek- en landbouwmuseum Goemanszorg gaat open en de toren van Westerschouwen zal worden aangepakt. Toch zijn er ook bedreigingen te melden. In de kran ten wordt regelmatig verslag gedaan van de protesten van Stad en Lande tegen de plannen van enkele gemeenten op Schouwen-Duive land. De voorzitter spreekt zijn vertrouwen uit in de nieuwe gemeente Schouwen-Duiveland: het is van groot belang voor het behoud van het landschap dat er één eilandelijk beleid gevoerd kan worden. Dhr. Doeleman geeft aan dat de komst van toe risten voor Schouwen-Duiveland van groot eco nomisch belang is. Stad en Lande stelt dat kwa liteit boven kwantiteit moet gaan. Dat wil 2 zeggen dat er niet meer nieuwe vakantieparken moeten worden gebouwd, maar dat er gewerkt moet worden aan de aanleg van goede fiets- en wandelpaden. Polderwegen moeten geen sluip routes worden. Stad en Lande zal waakzaam blijven. 2. Vaststellen verslag ledenvergadering d.d. 17 november 1995 (zie Mededelingenblad nr. 85, p. 613-614) Het verslag wordt vastgesteld. Dhr. Luteijn heeft een bedankbriefje gehad van dhr. Grijp van het P. J. Meertensinstituut te Amsterdam voor de informatie die hij heeft gekregen naar aanleiding van de oproep in de vorige ledenvergadering. 3. Ingekomen stukken Dhr. Van Loo, waarnemend secretaris, geeft berichten van verhindering door van de dames Lokker en Romijn, de heren Greijn, Martens, Romeijn en Uil en dhr. en mw. Van Sloten. Er is een brief ingekomen van de consulent Regionale Geschiedbeoefening Zeeland, waarin hij het bestuur van Stad en Lande verzoekt zijn leden te vragen naar voorkeuren voor bepaalde cursussen op het gebied van de lokale en regio nale geschiedenis. De consulent licht zijn brief toe. Op Schouwen-Duiveland worden al enkele cursussen gegeven namelijk een cursus pale ografie door dhr. Uil en een cursus lokale en regionale geschiedenis door de heren Beekman en Uil. De cursussen worden georganiseerd door de Zeeuwse Volksuniversiteit. De consu lent is gevraagd een soort marktverkenning uit te voeren. Misschien is er op Schouwen- Duiveland behoefte aan bijvoorbeeld een cursus kleine monumenten of in dit 'Jaar van het Industrieel Erfgoed' een cursus op dat gebied. Dhr. Van Loo vraagt de leden in de pauze hun voorkeuren door te geven aan dhr. De Klerk. 4. Mededelingen voorzitter Dhr. Schorer uit Schuddebeurs is lid geworden van de commissie Planologie. Dhr. Van 't Haaff uit Zierikzee is intussen be-

Stad en lande | 1996 | | pagina 4