reid gevonden het secretariaat van de vereni ging op zich te nemen. In de volgende ledenver gadering zal het bestuur zijn kandidatuur offi cieel aan de ledenvergadering voorleggen. De jaarlijkse excursie is verplaatst naar het na jaar. Op 7 september a. s. zal een reis naar Gent georganiseerd worden. De volgende ledenver gadering zal op 22 november a. s. plaats vinden in Zierikzee. De streektaal wordt dan belicht door dhr. Jan Zwemer, onder meer bekend als auteur van diverse boeken over Zeeland en van het dialectprogramma op Omroep Zeeland, en dhr. Martin Adler, werkzaam aan een aanvulling op het Woordenboek der Zeeuwse Dialecten. Het Streek- en landbouwmuseum Goemanszorg wordt op 8 juni a. s. officieel geopend door staatssecretaris A. Nuis, maar op 27 april a. s. gaan de deuren al open voor iedereen. De leden zijn van harte welkom om het 'nieuwe' muse um te bezichtigen. De voorzitter doet een oproep aan leden die zich op een of andere manier willen inzetten als vrijwilliger voor het museum: kaartjes verkopen, suppoost, enz. Vrijwilligers kunnen zich bij hem melden. De Stichting Goemanszorg Beheer geeft nog steeds obligaties uit. Ook hiervoor kunnen leden zich melden bij de voorzitter. Er is intussen al veel geld bijeen gebracht door particulieren en het bedrijfsleven op Schouwen-Duiveland. In de pauze is de kroniek over het Waterschap Schouwen-Duiveland voor leden te koop voor 17,50. De voorzitter geeft het woord aan dhr. Boot van de commissie Planologie. Deze commissie heeft de afgelopen tijd niet stil gezeten en alle activiteiten worden toegelicht: de windmolens in Dreischor, het appartementencomplex in Bruinisse, het Eerste Weegje in Zierikzee, de structuurschets Scharendijke, het bedrijventer rein in Renesse en de discussienota Regiovisie. 5. Verslag kascommissie De heren Conijn en Van Waardhuizen doen schriftelijk verslag van de controle en hebben alles in orde bevonden. De penningmeester en zijn adviseur worden gedechargeerd. 6. Rekening en verantwoording penningmeester De penningmeester, dhr. Van der Linde licht zijn verslag toe. De vergadering heeft geen ver dere vragen. 7. Benoeming lid en plaatsvervangend lid kascommissie De heren Vos en De Meester worden benoemd als leden van de kascommissie. Dhr. Kiel is plaatsvervangend lid. 8. Verkiezing bestuursleden Aftredend en herkiesbaar zijn de heren H. Doeleman Hzn. en M. K. Romeijn. De leden vergadering gaat onder applaus accoord met de herbenoeming van de aftredende bestuursleden. 9. Rondvraag Dhr. Stoon vraagt waarom de polderwegen tot de grond toe gelijk gemaakt worden en klaagt over het geluid van de windmolens op Neeltje Jans. Tevens vindt hij dat Stad en Lande bezwaar moet aantekenen tegen de ontsierende reclameborden bij boerderij Molenberg. De voorzitter antwoordt dat de reclameborden inderdaad de aandacht van de vereniging heb ben. Uit het oogpunt van verkeersveiligheid worden de bermen kort gehouden. Het onder werp komt vaak aan de orde in de commissie Planologie. De vereniging Stad en Lande is van mening dat er geen windmolens op het eiland geplaatst mogen worden, op de toegangswegen kunnen ze wel een plaats krijgen. Er volgen geen protesten meer tegen de windmolens op Neeltje Jans. De geluidsoverlast wordt echter wel in de gaten gehouden. Dhr. Van Heel vraagt zich af of Stad en Lande zich wel moet bemoeien met het plaatsen van windmolens en vindt dit eigenlijk een zaak van de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF). De voor zitter is het daar niet mee eens. Over de lokatie van de windmolens moet wel degelijk meege praat worden. Bij het indienen van protesten wordt overigens veel samengewerkt met andere organisaties. Mw. Geluk prijst het werk van de commissie Planologie, maar vraagt zich af of het mogelijk is eerder op plannen van de gemeenten te reageren. Zij is van mening dat hoe later ge reageerd wordt, hoe moeilijker het is om protest aan te tekenen. De voorzitter verklaart dat de 3

Stad en lande | 1996 | | pagina 5