Jaarverslag van het bestuur in 1996 Jaarverslag Commissie Kleine Monumenten en Huisnamen In 1996 werden zes bestuursvergaderingen ge houden. Veel aandacht werd hierin geschonken aan de activiteiten van de diverse commissies. Voor de onderwerpen wordt naar de verslagen van de verschillende commissies verwezen. Contact werd gezocht met de Zeeuwse Milieu Federatie en Het Zeeuws Landschap om van ge dachten te wisselen over gemeenschappelijke belangen. In een gesprek met de heer Kramer van de Zeeuwse Milieufederatie bleek weer dat de opzet van beide organisaties sterk verschilden. Toch is betere samenwerking gewenst zodat de tegengestelde adviesen worden voorkomen. De windmolens bij Dreischor zijn een voor beeld hoe het fout kan gaan. Het Zeeuws Landschap heeft met Staatsbos beheer en Natuurmonumenten een afspraak dat Schouwen - Duiveland tot het werkgebied van de laatste twee organisaties behoort, zo bleek uit een gesprek met de heren Kostense en Zonnevylle van het Zeeuws Landschap. Wij zullen dus weinig gemeenschappelijke on derwerpen hebben. Via contacten van de waarnemend secretaris wordt het anker van de in de oorlog vergane veerboot Prins Hendrik in het Maritiem Museum te Zierikzee opgenomen. Het Bestuur heeft met de leden van de verschil lende commissies een bijeenkomst gehouden in het Streek en Landbouwmuseum Goemanszorg. Hierbij werden de contacten weer eens aange haald. Tijdens de Voorjaarsvergadering werden de heren H. Doeleman Hz. en M. K. Romeijn her benoemd in het bestuur. Tijdens de Najaarsver gadering werd de heer H. J. van 't Haaff in het bestuur verkozen, hij vervult de functie van se cretaris. Zierikzee, januari 1997. H. J. van 't Haaff (secretaris). De Commissie vergaderde het afgelopen jaar op 15 maart. 23 augustus en 11 september. Enkele geplande vergaderingen konden helaas wegens omstandigheden en ziekte niet doorgaan. De Commissie bestond dit jaar uit: Drs. P. F. Vleugel, voorzitter, dhr. H. L. Hillebrand, secretaris, mevr. Th. R. E. v.d. Duijn, dhr. J. J. Schoonhoven, dhr. C. Slabbe- koorn en dhr. J. Verduijn den Boer. Als nieuw lid mochten wij dhr. C. W. van Capellen wel kom heten. We gingen dit jaar verder met foto graferen en inventariseren van Kleine Monumenten op heel Schouwen-Duiveland. Verder richtten wij voor de Open Monumenten dag op zaterdag 14 september een fraaie fototentoonstelling in. met recente foto's van Kleine Monumenten op de bovenste etage van het monumentale achttiende eeuwse pand 's Landskamer aan het Havenpark te Zierikzee. Wij kregen er gastvrijheid van Driekleur Makelaars, die daar sinds kort gevestigd is. De tentoonstelling trok 280 bezoekers, die spe ciaal alle trappen op naar boven gingen om de foto's van deuren, stoephekken en makelaars te bekijken. Van mevrouw Verduijn den Boer- Gorzeman mochten we haar hele serie opge plakte makelaars ook ophangen. (Zij schreef hierover een interessant artikel in de Kroniek van 1995). Drs. P. F. Vleugel, voorzitter. 6

Stad en lande | 1997 | | pagina 12