1996 In het kort. Vervolgens werd het weer stil, totdat in 1956 het initiatief werd genomen om het terrein te gebruiken voor zweefvliegactiviteiten. Nu. veertig jaar later, is dat nog steeds het geval. In de publicatie worden met behulp van gegevens uit het archief het clubleven beschreven, de eer ste vliegdagen, de oprichting, de 'kisten', de zo merkampen, de vlieglessen. Het jubileumboek kost ca. 30,-. L. v.d. D. januari: - Alleen archeologen mogen nog zoeken naai de verdwenen haven op het Westenschouwse strand. - Afscheid van mevrouw de Haan als dijkgraaf van Schouwen-Duiveland (tevens laatste vrouwelijke dijkgraaf). - Het dak van de Dikke Toren van Zierikzee wordt voorzien van ruim zestig bronzen haken. - De schuur van boerderij Goemanszorg is door het ministerie op de lijst van beschermde mo numenten geplaatst (het monumentale huis stond al eerder op de lijst). - Kerkwerve heeft weer een travaille. februari: - Ruim een half miljoen subsidie voor het Project Schouwen-West voor het agrarisch na tuurgebied en de renovatie van de Plompe Toren. - Teleurstelling bij G.S. van Zeeland voor het mislopen van de samenvoeging van Goeree- Overflakkee bij Zeeland. - De kerken van Renesse en Noordwelle zijn aan reperatie toe; het bedrijfsleven is om steun gevraagd. - Westlandse tuinders willen zich met glastuin bouw vestigen in Sirjansland. - Het waterschap trekt 14,5 ton uit voor ge schiedschrijving van het voormalige water schap Schouwen-Duiveland. - Een groot deel van de Schouwse binnendijken kan beschermde bloemdijk worden. - De Stichting Moermond en Stad en Lande maken bezwaar tegen de locatie van het in dustrieterrein te Renesse, waardoor het uit zicht op het slot Moermond en de Orangerie verloren gaat. - De raadsfractie van Westerschouwen wil niet praten over de door Stad en Lande voorge stelde alternatieven voor de bedrijfsterreinen te Renesse. - De Juniorkamer zet zich in voor herstel van de Plompe Toren van Koudekerke. - Ten behoeve van de recreatie komen er meer fiets- en wandelroutes in de kop van Schouwen. maart: - Staatssecretaris Nuis verricht de opening van museum Goemanszorg. - De gemeente Westerschouwen zet het plan voor het bedrijfsterrein bij slot Moermond toch door. - De gemeente Midden-Schouwen legt de kri tiek op de structuurschets voor Scharendijke naast zich neer. - Stad en Lande heeft bezwaar aangetekend tegen plannen van de gemeenten Brouwershaven. Bruinisse, Middenschouwen, Westerschouwen en Zierikzee. die het streek eigene van Schouwen-Duiveland kunnen aan tasten. - Het natuurgebied Dijkwater zal via een wan delroute toegankelijk worden gemaakt. - De plaats van het te bouwen gemeentehuis van Schouwen-Duiveland, gepland buiten de stadsgracht van Zierikzee, mag van Stad en Lande het silhouet van Zierikzee niet versto ren. - De oppervlakte gericht natuurgebied van bin nendijken wordt vergroot van 40 naar 45 hec tare. april: - Een extra nummer van de Kroniek van de Zeemeermin over het waterschap Schouwen- Duiveland wordt aangeboden. - Het gerestaureerde Kam van der Meulen orgel uit 1848 in de Nieuwe kerk te Zierikzee wordt op 12 april weer in gebruik genomen. 12

Stad en lande | 1997 | | pagina 18