Jaerverslag streektaelcommissie (1996) - Op verzoek van Stad en Lande worden de ver wijderde doodshoofden op het hek van de be graafplaats te Noordgouwe teruggeplaatst. - De oorspronkelijke fundering van de Monsterkerk te Zierikzee wordt in de verhar ding zichtbaar gemaakt. mei: - Er komt een ander reglement van de Slavenkas i.v.m. de nieuwe gemeentelijke herindeling. - Stad en Lande ziet niets in het plan voor de uitbreiding van de boerderij aan de Boerenweg te Zierikzee. juni: - Staatsecretaris Nuis opent officieel het land bouwmuseum te Dreischor. - De provincie draagt twee ton bij aan plan Museumhaven. juli: - Streekarchivaris H.Uil te Zierikzee ontwerpt een wapen voor de nieuwe gemeente Schouwen-Duiveland. - Fiets-voetveer Zierikzee - Wemeldinge komt in de vaart. - Er zijn bezwaarschriften tegen de hoogbouw bij Aquadelta te Bruinisse ingediend. augustus: - Dankzij de bemoeienis van Stad en Lande blijft het St-Anthonishofje in de Manhuisstraat te Zierikzee gespaard. - Toekomst Zeeuwse teerschuur onzeker omdat koolteer en carbolineum schadelijke stoffen bevatten. - De restauratie van de molen Aeolus te Dreischor kost de gemeente 2,6 ton. - De uilenpopulatie op Schouwen-Duiveland sinds de ramp toegenomen. september: - De Rijksdienst Monumentenzorg legt 130 ton op tafel voor restauratie van de Plompe Toren, waarmee dit jaar nog kan worden begonnen. - Museumhaven uigebreid met de Klipper ..Mijn Genoegen". oktober: - De restauratie van het vakwerkhuis aan het Vrijpoortje vordert gestaag. - Op de vergadering van Stad en Lande staat het dialect centraal. - De restauratie van molen Aeolus te Dreischor gaat mogelijk niet door omdat er geen subsi die komt van de Rijksdienst voor monumen tenzorg. - Over een lengte van 350 meter is 8 meter van de duinvoet aan het Noorderstrand weggesla gen. november: - Een milieubijdrage van hel Rijk van bijna 9 ton voor het uitbaggeren van de Weversinlaag en het herinrichten van de Galgepolder. - De najaarsvergadering van Slad en Lande gaat accoord met het opstellen van een beleidsnoti tie voor 10 jaar door een werkgroep. - De gemeente heeft maximaal 37,5 ton over voor de Museumhaven. De provincie zal een zelfde bedrag betalen. - De Stichting Landschapsbeheer Zeeland gaat deze winter de houtwallen in de kop van Schouwen opknappen. december: - Nieuwerkerk krijgt een historische dorpspomp op de Ring. - Op de Markt in Oosterland wordt een kunst werk geplaatst. - De Slavenkas schenkt het Maritiem museum een model van de voormalige veerboot Koningin Emma. - Na 107 jaar bestuurlijk overleg is de vereni ging van burgemeesters, wethouders en secre tarissen opgeheven. - Burgemeester mr.J.J.P.M.Asselbergs wordt per 1 januari 1997 burgemeester van de ge meente Schouwen-Duiveland. Vier keren mun in 't ofgelóópe jaer bie mekoare hezete. Me behonne mit z'n vieren (Arie Damman zit aoltied vö, Tineke Deurloo, die kenne julder wè van de V.V.V., Jöóst Rotte, vroeher van 't Waeterschap, in ik, die school- mêêster uit Brouw, a bluuv'k un Karekwareve- 13

Stad en lande | 1997 | | pagina 19