vragen hen wel, om onze keuze te respecteren. We zijn niet tegen personen, maar we hebben een speciale zaak te verdedigen. We zijn niet zonder reden tegen bepaalde ontwikkelingen. Het is kortzichtig om alleen voor het geld te werken. De samenleving moet een beheerste economie voeren. Ik stel me in dienst van een zaak. die ons allen aangaat. Onze vereniging strijdt met open vizier én in het licht van de pu bliciteit vóór natuur en landschap, in dienst van het algemeen belang," aldus de nieuwe com missie-voorzitter. ..Een economische belang is, dat het toeristisch product van hoge kwaliteit blijft. De waarde van de bestaande faciliteiten stijgt, als er weinig aanbod van is. Daardoor kan men een hoog waardiger product aanbieden. Als de uitbrei ding van campings niet in de hand wordt ge houden, krijg je een te felle concurrentie en treedt er een verarming van de sector op. Als er te weinig tegenkrachten zouden zijn, zou het landschap in no-time volgebouwd worden." Hoewel hij in Baarn geboren is en de diploma tieke dienst hem in vergelegen oorden bracht, voelt David M. Schorer zich toch zeer met Zeeland verbonden. Rond 1600 week zijn verre voorvader Lucas Schorer - de 20-jarige zoon van een schepen uit Aken - uit naar de Republiek der Nederlanden. Hij deed dit om het protestantse geloof te kunnen behouden. Over het algemeen waren de West-Europese kooplie den en handwerkslieden de reformatie toege daan. Lucas Schorer vestigde zich in Middelburg en ging in de lakenhandel. Door het vermogen dat hij meegebracht, kwam hij snel in een openbare functie. Zijn nazaten ontwikkel den zich tot een bekende Middelburgse regen tenfamilie. Ze maakten fortuin in de handel. Tot en met de Franse tijd bleef de familie in Middelburg wonen. „Met de komst van Koning Willem I was er behoefte aan een hofhouding en meer adel," verklaart de jonkheer de benoe ming van zijn familie in de adelstand. „Voor die adel werden families gekozen, die een aantal generaties lang leidende, openbare De buitenplaats 'Mon Plaisir' in Schuddebeurs was oorspronkelijk een boerderij uit de 16e eeuw 18

Stad en lande | 1997 | | pagina 24