Jaarverslag van het Streek- en Landbouwmuseum „Schouwen-Duiveland" Na ruim twee jaar „hard labour" waarbij het aan persoonlijke belangstelling niet heeft ont broken. heeft de museumboerderij „Goemanszorg" haar deuren voor betalende be zoekers kunnen openen. Ook de regionale pers en radio hebben vele malen een bezoekje ge bracht en verslag gedaan over de werkzaamhe den. Helemaal voltooid is het projekt nog niet want er moet nog veel werk aan de geplande heem- tuin worden verricht. Op donderdag 18 april 1996 -dus ver voor de officiële opening- heeft de eerste groep school kinderen van de Theo Thijssen school uit Zierikzee een bezoek gebracht aan het museum. Op dat tijdstip ontbrak er nog wel het een en ander aan de presentatie maar dit was van te voren meegedeeld. Op zaterdag 27 april is het museum onofficieel in beperkte kring geopend. De secretaris van Goemanszorg Beheer" Hugo Doeleman trac- teerde na zijn openingstoespraak het bestuur en de uitgenodigde vrijwilligers op champagne. Op zaterdag 8 juni. een stralende dag. heeft de staatssecretaris van cultuur, de heer A. Nuis het museum officieel geopend. In aanwezigheid van de commissaris der konin gin drs. W.T. van Gelder en gedeputeerde drs. G.L.M.C. de Kok alsmede diverse burgemees ters en raadsleden van de eilandelijke gemeen ten werden in het dorpshuis de bij een opening behorende toespraken gehouden waarna men zich te voet naar „Goemanszorg" heeft begeven. De officiële openingshandeling werd verricht door de heer A. Nuis door het repelen van een paar handen vlas. Gedurende het openingsseizoen hebben 7442 personen het museum bezocht. De eerste tentoonstelling was ingericht door de Rabobank. Deze expositie, de geschiedenis van de Rabobanken op Schouwen-Duiveland liep tot september. Tijdens open monumentendag, op zaterdag 14 september en de daarop volgende zondag was er een tweedaagse tentoonstelling Dreischor Creatief". Ongeveer 500 personen hebben toen het gebouw en de tenstoonstelling bezocht. Vervolgens is er een tentoonstelling geweest van poppen in Zeeuwse klederdrach ten. De poppen en de bijbehorende accessoires zijn eigendom van de familie Nobels uit Goes. Aan het museum zijn na de opening veel voor werpen aangeboden ter uitbreiding van haar collectie. De schenkingen zijn afkomstig uit alle delen van het land hetgeen blijkt uit het volgende: Een mevrouw uit Groningen schonk twee schil derijen van de heer en mevrouw Goemans, fa milie van de vroegere bewoners van de boerde rij. Een familie uit Dronten schonk een arrestee, een mevrouw uit Brouwershaven twee capes en een hoedje, kinderserviesjes, serviesgoed voor de „spinne" en enig meubilair. Een mevrouw uit Serooskerke (S) bedacht het museum met o. a. een tondeldoos, een tasje met zilveren beu- Poppenserviesje in kast in het opkamertje. Ter grootte van een luciferdoosje, (foto redactie 21

Stad en lande | 1997 | | pagina 27