Op donderdag 21 oktober jl. is de 21ste jaar gang van de Kroniek van het land van de zee meermin gepresenteerd. De Kroniek is in de pauze verkrijgbaar en kost 29.00. Ook nog verkrijgbaar zijn enkele oude jaargangen van de Kroniek en de extra aflevering over het water schap. Daarnaast is ook de cassette 'Het lied van ons eiland' te koop. De voorjaarsledenvergadering in 1997 wordt georganiseerd op vrijdagavond 18 april 1997 in het Multi Functioneel Centrum in Zierikzee. 5. Verkiezing bestuurslid (vacature secretaris) De verkiezing van een nieuw bestuurslid en te vens secretaris van de vereniging is aan de orde. Dhr. Van 't Haaff is in de vorige ledenvergade ring voorgesteld en de leden hebben geen te genkandidaat aangemeld. Onder applaus wordt de dhr. Van 't Haaff gekozen tot bestuurslid. De voorzitter nodigt de nieuwe secretaris uit aan de bestuurstafel plaats te nemen. De voorzitter complimenteert dhr. Van Loo. de waarnemend secretaris, voor de manier waarop hij het secretariaat heeft gevoerd na het plotse ling overlijden van dhr. Leijdekkers. Dhr. Van Loo heeft vanaf het begin aangegeven de post tijdelijk te willen vervullen. De voorzitter bena drukt de plezierige samenwerking en overhan digt een cadeau aan dhr. Van Loo. Dhr. Van Loo bedankt op zijn beurt het bestuur voor de samenwerking en de ondersteuning door de voorzitter. 6. Vaststelling begroting 1997 Bij afwezigheid van de penningmeester neemt de voorzitter het woord. De leden hebben geen opmerkingen over de begroting en deze wordt vastgesteld. 7. A fscheid voorzitter planologie Dhr. Doeleman vraagt de voorzitter van de commissie 'planologie' van Stad en Lande naar voren te komen. Dhr. Boot heeft een jaar gele den te kennen gegeven zijn functie in de com missie neer te leggen. Hij heeft inmiddels dhr. Schorer uit Dreischor wegwijs gemaakt. Al jaren geeft dhr. Boot vorm en inhoud aan de commissie. De voorzitter noemt hem een voor trekker. een doordouwer, zelfs tot aan de Raad van State. Dhr. Boot verstaat de taal van de on dernemer. maar ook de taal van de ambtenaar. Zijn kennis van de publiekrechtelijke regelge ving is groot. Voor Stad en Lande boekte hij vele successen. Het bestuur is dhr. Boot veel dank verschuldigd en wil dit tot uitdrukking brengen met een herinnering en een blijk van waardering. Voor het eerste cadeau moet dhr. Doeleman de toestemming vragen van de le denvergadering. De leden stemmen onder ap plaus in met het cadeau: het erelidmaatschap van de vereniging Stad en Lande. De voorzitter overhandigt tenslotte ook het tweede cadeau en betrekt mw. Boot ook in de felicitaties en biedt haar een bos bloemen aan. Dhr. Boot neemt vervolgens het woord en me moreert zijn werkzaamheden voor Stad en Lande. In 1988 ging de commissie 'planologie' van start. Het uitgangspunt was het behoud van de schoonheid van het landschap van Schouwen-Duiveland. Hij waarschuwt voor hel groeiende toerisme en de verschijnselen daar van in het landschap, zoals bijvoorbeeld de bouw van de flat bij Bruinisse. Voorts bedankt hij het bestuur voor het erelidmaatschap en het cadeau en hoopt dat Stad en Lande spoedig zal groeien naar een ledental van 1010. 8. Rondvraag Dhr. Blikman vraagt de vereniging kritisch te kijken naar de noord-zuid verbinding op Schouwen-Duiveland. Veel zaken moeten in het licht gezien worden van de vooruitgang; niet alle veranderingen moeten tegen gehouden worden. Stad en Lande moet de realiteit in oog houden. De voorzitter onderschrijft de woorden van dhr. Blikman. De vereniging wil niet alles tegenhouden. Juist daarom is besloten een beleidsvisie op te stellen. In die werkgroep moeten diverse meningen naar voren gebracht worden. Dhr. Jansen vraagt naar de maatschap pelijke schade die wordt toegebracht aan Schouwen-Duiveland door de bouw van een to renflat. Dhr. Blikman vindt de bouw van de flat een gedurfd plan en denkt dat er meer mensen zijn die deze mening zijn toegedaan. Mw. Bakker wijst op het gevaar dat na de bouw van één flat er meerdere zullen volgen. De voorzitter beaamt dit en geeft aan dat het moei lijk is een grens aan te geven. Dhr. Slabbekoorn 3

Stad en lande | 1997 | | pagina 9