de stad te bezichtigen en te lunchen. Genoten werd van de pitoreske grachten en de mooie bouwwerken als de genoemde kerken, het stad huis en de Drommedaris. Bij deze poort bezocht menigeen het Enkhuizer Almanak Museum en het Flessen Museum. Later bleken velen in het bezit van een geflest scheepje. In de middag vertrokken we per schip naar het Zuiderzee-Buitenmuseum waar onder leiding van gidsen de oude huisjes en bedrijfjes bekeken werden. Het is heel knap hoe men de oude sfeer heeft weten te reconstrueren in deze kleine stuk jes van dorpen en steden. De oorzaak zal wel zijn dat allen werkelijk ergens langs de Zuiderzee gestaan heeft. Helaas was de tijd te kort om alles goed te bekijken. Menigeen zal hier nog wel eens terugkomen. Toen iedereen de boot van 16.00 uur ook werke lijk haalde, vertrokken wij op tijd naar Lelystad via de Markerwaarddijk. We bezichtigden op een afstand de kopie van het fluitschip de Batavia, die geheel met de originele houtsoorten is nage bouwd. Daarna gingen we verder naar Montfoort waar een goed diner werd geser veerd. Voldaan vingen we de terugtocht aan via Rotterdam, waar we de lichtjes van de binnen stad bewonderden. In verband met de havendag was de Erasmusbrug voor het verkeer gesloten maar van een afstand is de verlichte brug eigen lijk wel zo mooi. Om 22.30 uur komen we in Zierikzee aan en constateren we dat de excursiecommissie ons een zeer geslaagde dag bezorgd heeft. H.J. van 't Haaff Openluchtmuseum van Enkhuizen 20

Stad en lande | 1997 | | pagina 22