VERSLAG GEDEPUTEERDE, DHR. J.G. VAN ZWIETEN OVER HET ONTWERP STREEKPLAN ZEELAND Alvorens met zijn lezing te beginnen gaat dhr. Van Zwieten in op een opmerking van de voor zitter, gemaakt in zijn openingswoord, met betrekking tot de onduidelijkheid rond het vers trekken van restauratiesubsidies. Dhr. Van Zwieten licht de momenteel geldende regels toe. Gedeputeerde Staten hebben beslo ten geen restauratiesubsidies meer toe te kennen maar de beschikbare gelden als onderhoudssubi- dies te verstrekken. Lopende restauratie-aanvra gen worden nog in overweging genomen. Alle betrokkenen zijn correct ingelicht. Ontwerp Streekplan Zeeland Met het Ontwerp Streekplan Zeeland krijgt elke inwoner van Zeeland in de toekomst te maken. Of het nu gaat om wonen, werken, industrie, recreatie of natuur, voor al deze zaken worden in het streekplan de grote lijnen uitgezet. Het gel dende streekplan dateert uit 1988 en schreef binnen strakke kaders de mogelijkheden voor de gemeenten voor. Met het nieuwe Ontwerp Streekplan Zeeland zijn Gedeputeerde Staten de provincie in gegaan om iedereen kennis te laten nemen. Er is veel publiciteit en voorlichting gegeven, leder die dat wenste kon zijn of haar visie op het streekplan geven. Het is gebleken dat voor het streekplan een ruime belangstelling bestond. In totaal zijn circa 95 bezwaren en commentaren ontvangen. Het oude streekplan ging meer uit van bestaan de situaties en moest regelmatig worden aange past. In het nieuwe streekplan wordt getracht naar de toekomst te kijken, zodat goed en snel op veranderingen van welke aard ook kan wor den ingespeeld. Op basis van de voorschriften van de Rijksover heid heeft de Provincie deze regels verfijnd en in het streekplan samengevat. De gemeenten kun nen nu met een grotere vrijheid dan voorheen hun bestemmingsplannen binnen het kader van het streekplan opstellen. De Provincie levert geen maatwerk, maar wel een globaal en helder werk plan voor de gemeenten. Vervolgens gaat dhr. Van Zwieten uitgebreid in op de verschillende aspecten van het streekplan en op de visie en het commentaar van Stad en Lande. Ten aanzien van de ontwikkeling van het Grevelingenmeer, de Oosterschelde en de Noordzeestranden deelt hij de verontrusting van Stad en Lande niet. Hij stelt dat de Provincie de ontwikkelingen goed zal beheersen. Bosaanleg in het open poldergebied wil hij opnieuw bezien. Op de Rijksoverheid zal voortdurend druk wor den uitgeoefend om te komen tot een aanslui ting op de A-58 via Brabant. De Midden- Zeelandroute dient te worden verbeterd. Tot slot gaat dhr. Van Zwieten in op verschillende vragen uit de vergadering. Dhr. Van der Tuin vraagt of de Provincie alterna tief vervoer per rail of water onderzoekt. Dhr. Van Zwieten stelt dat de Provincie samen met andere instanties vergaande plannen ontwikkelt op dit gebied. Mw. Meijerink vraagt waarom de Provincie niet ingrijpt bij de verregaande uitbreiding van de landschap-ontsierende bungalowparken. Dhr. Van Zwieten zegt dat de Provincie verdere uit breiding van de verblijfsrecreatie niet toestaat. Alleen de projecten die bij het nemen van dit besluit reeds waren aangevraagd worden nog gebouwd. Dhr. Boot vraagt naar het standpunt van de Provincie met betrekking tot de recreatieve uit breiding bij 'De Haard' tegen de kern van Scharendijke. Dit plan blijft voorlopig en hopelijk definitief buiten beschouwing. Mevr. Deurloo vreest dat, wanneer de proef met de landschapscampings slaagt, het aantal wordt uitgebreid en deze gaan concurreren met de Recron-campings. Dit kan niet de bedoeling zijn, aldus dhr. Van Zwieten. Dhr. Blikman wijst op het ruimteprobleem in Nederland. Voor 16 miljoen mensen is er te wei nig ruimte. Onze noorder- en oosterburen ken nen dit probleem niet. Daar vallen de gigantische bungalow parken niet op. Hij waarschuwt Stad en Lande om de gewone natuurlijke ontwikkelingen niet te blokkeren. Ook de eigen bevolking heeft baat bij deze ontwikke- 23

Stad en lande | 1997 | | pagina 25