Dhr. Doeleman noemde in zijn welkomstwoord ook het onduidelijke provinciale beleid ten aan zien van restauratiesubsidies. In plaats van veel geld te besteden voor de ambtenaren die allerlei fraaie nota's produceren, had de provincie dit geld ook kunnen besteden aan enkele restaura tieprojecten. Die morgen stond er in de krant, dat er meer geld beschikbaar komt voor restau raties. Cultuurhistorisch en economisch vanwege de werkgelegenheid en toerisme is het behoud van monumenten van groot belang. De voorzitter pleitte voor een actievere opstelling door gemeente en vervuilers tegen zwerfvuil. Verslag ledenvergadering Dhr. F. Jansen merkte op dat hij de vorige leden vergadering een vraag had gesteld over de voor genomen hoogbouw bij Bruinisse. Deze vraag was echter niet in het verslag terug te vinden. Door de hoogbouw zou maatschappelijke scha de voor velen ontstaan, tegenover voordeel voor weinigen. Ingekomen stukken voor deze vergadering waren er niet. Mededelingen: - De Heemkundige vereniging Walcheren wil een excursie op Walcheren organiseren voor zusterverenigingen in het voorjaar van 1998. Voorzitter Doeleman informeerde of er belang stelling voor bestond, waarop zo'n veertig leden positief reageerden. - De organisatie 'Groei en bloei' heeft deze zomer Dreischor tot bloemendorp verklaard, waarbij diverse particulieren hun tuinen geo pend hebben voor het publiek. - Bij de Stichting Goemanszorgbeheer is mevr. A. P. den Haan teruggetreden in verband met de gemeentelijke herindeling. Burgemeester J. J. P. M. Asselbergs heeft haar plaats over genomen. - Op de algemene ledenvergadering van vrijdag 21 november in Bruinisse zal prof. dr. P. A. Henderikx een lezing houden over de vroegste geschiedenis van Zierikzee. Verslag kascommissie: Dhr. F. K. Vos bracht namens de kascommissie verslag uit van de bevindingen: dhr. Th. de Mees ter was helaas verhinderd, zodat het plaatsver vangend lid, dhr. F. Kiel, samen met dhr. Vos de controle had verricht. Na grondig onderzoek van de boekhouding had deze commissie geen aan leiding tot nadere opmerkingen en stelde voor de penningmeester te dechargeren. De zaal gaf hierop applaus. Penningmeester C. L. van der Linde gaf nog een korte toelichting. Hij constateerde dat het finan cieel een goed jaar was geweest, wat afgesloten kon worden met een voordelig saldo. Stad en Lande is nog steeds een Vereniging die bestaat zonder subsidie te krijgen. Hij merkte wel op dat de excursie dit jaar niet kostendekkend was geweest, maar een nadelig saldo van 647,- had. Drs. P. F. Vleugel van de excursie-commissie lichtte toe, dat er gerekend was met één bus. Er waren echter 76 aanmeldingen, zodat er met twee bussen naar Gent gereden werd. Een half volle bus is echter een ongunstig aantal. Besloten werd, dat iedereen die zich aanmeldde mee moest kunnen, maar de excursie wel kosten dekkend moest zijn. Benoeming lid kascommissie: Voorgesteld werd, dezelfde commissie volgend jaar nogmaals de boeken te laten controleren, omdat deze commissie het slechts een keer gedaan had. Hiermee ging de vergadering accoord. Bestuursverkiezing: Mw. Van der Doe-van der Geest was aftredend en niet herkiesbaar. Het bestuurde stelde voor mw. J. M. Wagenvoort in haar plaats te kiezen. Er waren geen tegenkandidaten. Dus werd mw. Wagenvoort bij acclamatie benoemd. Zij kreeg applaus. Rondvraag: Dhr. P. Stoon had met verbazing gelezen in het Mededelingenblad dat het Streekarchivariaat bedankt had als lid. De voorzitter antwoordde hierop, dat de gemeente Schouwen-Duiveland lid is geworden en dat het beleid is, dat dan niet aparte gemeente-onderdeien ook lid zijn. Daarna was het huishoudelijk gedeelte afgelopen. 4

Stad en lande | 1997 | | pagina 6