REACTIES VAN LEDEN Amersfoort, 25 juli 1998 Geachte redactie, Hulde wederom voor het Mededelingenbladals steeds een groot plezier om te lezen. De vertelaevend in 't Slot Aemstie is kennelijk een succes geweest, blijkens het verslag van Henk Kesteloo. Mijn dochter was er ook en had mij al in gelijke zin gerapporteerd, evenals Govert en Marijke Geleijnse. Joop van Loo vertelde dus een verhaal van Vijverberg. Destijds heb ik hem gekend, toen hij op Schuddebeurs woonde en zijn T-ford over het eiland reed. Een onvergetelijke man, vogelfotograaf, boekenschrijver en wat niet al. Mijn nicht die lang geleden op Schuddebeurs woonde en bij hem op school ging (Noordgouwe) sprak over Vuverbaarge. Kesteloo over Vieverberreg. Ik zocht vijver op in Mej. Ghijsen's onvolprezen Woordenboek der Zeeuwse dialec ten. De vorm 'vuver' is geheel verouderd, tekent zij aan; dat woordenboek dateert alweer van zo'n 25 jaar geleden. Met vriendelijke groet, mr F.Th. Dijckmeester. 's-Gravenhage, 24 augustus 1998 Geachte redactie, Het verhaal over de moord in Brouwershaven - Stad en Lande 92 - riep herinneringen op aan de tijd dat ik daar woonde. Op mijn vijfde jaar kwamen wij te wonen aan het Kerkslop, tegenover de Lagere School en vlakbij de kerk. Het kerkhof rond de kerk was ons speelterrein. Dicht bij de hoofdingang van de kerk lag een grafsteen van een meisje dat vermoord was. Kaatje Lokker. Men wist wel iets erover, maar meer dan dat het toenmalige logement waar het gebeurd was nu een kruidenierswinkel was, heb ik er nooit over gehoord Toen ik na de Ramp van '53 nog eens ging kijken heb ik de steen niet meer teruggevonden. Dat ik nu na zoveel jaar eindelijk het ware verhaal heb gelezen vind ik het net of je in een legpuzzel het laatste stukje invult. Met vriendelijke groeten, C.J.A. Kempff van Sluys. I 2

Stad en lande | 1998 | | pagina 56