bijzondere aandacht zou worden besteed aan Bruinisse. Overigens was de Provincie nog doen de een nieuw watersportbeleid te ontwikkelen. Dit antwoord stelde ons niet gerust. Ook wat punt c. betreft kwamen GS ons niet tegemoet, maar dit kwam meer door de geringe belangstel ling voor boerenboscampings bij landeigenaren; ook in de polders Dreischor en Zonnemaire zal het zo'n vaart niet lopen. N.a.v. onze opmerking over de dreiging die uit gaat van de Wester- scheldetunnel voor de dammenroute stelt de Provincie dat zij deze opmerking opvat als een ondersteuning van haar streven het noord-zuid- verkeer zoveel mogelijk over de A-58 en via West-Brabant over de nog te voltooien Zoom- weg te leiden. Op onze oproep aan GS om zich te bekommeren over de kwaliteit van de zeestran den, stellen zij hun beleid te richten op het d.m.v. zonering bevorderen van differentiatie in het dagrecreatieve aanbod en daarbij een plaats in te ruimen voor natuur- en landschapswaarden. Bespreking met wethouder Veerhoek Op 9 juli hadden voorzitter en secretaris van het bestuur en de voorzitter van de Planologische Commissie een gesprek met de wethouder voor Ruimtelijke Ordening ir. C. W. Veerhoek. Ter spra ke kwamen: Sloopvergunningen. Op ons verzoek de beroepsmogelijkheid tegen verleende sloop vergunningen te verruimen, was ir. Veerhoek be reid een realistische termijn in te bouwen tussen de vergunning en het moment, waarop de eige naar daadwerkelijk tot sloop kan overgaan. Voortaan is deze twee weken vanaf de dag van publicatie in de locale pers. Dammenroute. Met de vrees voor intensivering van het verkeer op de N-57 was de wethouder het eens. Hij pleitte daarentegen voor de opheffing van de bottlenecks in de N-59 (Midden-Zeelandroute). Vliedberg Scharendijke. Wethouder Veerhoek had begrip voor ons bezwaar tegen de aanleg van de geplan de recreatieverdeelweg bij Scharendijke, vlak langs de vliedberg. Bezwaar kan meegenomen worden in een studie in het kader van het Hoofd- verkeerswegenplan, het wegennet van Schouwen- Duiveland. Daarin nemen deel, gemeente, Pro vincie en Rijkswaterstaat. Soldatenschuur Scha rendijke. De wethouder zei sympathiek te staan tegenover het behoud van de uit de Franse tijd stammmende soldatenschuur (zie Medede lingenblad 87) aan de Rampweg in Scharendijke. De plaats heeft bestemming natuur. Ons verzoek was, de karakteristieke, gepotdekselde schuur te beschermen tegen afbraak, verbouwing of ver krotting. Locatie nieuwe gemeentehuis. De wet houder was het niet eens met het bezwaar van de vereniging tegen de locatie van het nieuwe gemeentehuis, in de driehoek Nieuwe Kooiweg, Laan van St. Hilaire en Houwersweg. De keuze voor deze locatie was al eerder goedgekeurd door de zes gemeenten van het eiland, voor de herin deling. De vereniging legde later zijn bezwaren neer in een brief aan de leden van de gemeente raad. Een theater hoort naar de opvattingen van het gemeentebestuur thuis in de binnenstad. Structuurschets Schouwen-Duiveland. De heer Veerhoek kondigde aan, dat de gemeente voor nemens was de discussie over de Structuurschets te openen, zodra het Streekplan definitief was, gesprekspartners in deze o.a.: Kamer van Koop handel en Recron. Gevraagd of hij in dit voorsta dium onze vereniging wilde betrekken. De wethou der zei, daar geen bezwaar daar tegen te hebben. Tot op afsluiting van dit verslag is hierover nog niets vernomen. Hoogbouw Bruinisse Ten vervolge op ons verslag van vorig jaar (Mededelingenblad 88) kan over dit geschil wor den bericht, dat zowel Aquadelta Beheer B.V. als de nieuwe gemeente in beroep wensen te gaan tegen de weigering van de Provincie het gedeelte van de bestemmingsplanwijziging dat betrekking heeft op het appartementencomplex goed te keuren. Dit beroep diende op 12 september voor de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State en werd kort daarop afgewezen met het argument, dat een voorlopige voorziening niet aan de orde was, omdat de Provincie terecht had geoordeeld, dat het grootschalige appartemen tencomplex niet in de omgeving past. Het ver zoek van eiseres, om de zgn. bodemprocedure versneld te behandelen willigde de voorzitter daarentegen in. 4

Stad en lande | 1998 | | pagina 8