VAN DE REDACTIE VAN HET BESTUUR In het vorige nummer plaatsten wij een oproep voor een nieuwe eindredacteur. Helaas is het bepaald niet zo, dat het storm loopt voor deze functie. Redactielid Sander den Haan zal voorlo pig de eindredactie op zich nemen. Kopij kunt U sturen naar Sander den Haan, Lange Nobelstraat 40, 4301 HG Zierikzee. Anja Romijn, die stopt met de eindredactie, zal wel deel uit blijven maken van de redactiecommissie. Liefhebbers van de Zeeuwse geschiedenis weten misschien nog niet, dat zij de Nieuwsbrief van de Stichting Regionale Geschiedbeoefening Zeeland gratis in de brievenbus kunnen krijgen. Dit blad verschijnt vier maal per jaar en geeft informatie over archiefinstellingen, cursussen, excursies, exposities, lezingen en publicaties op historisch gebied. Alleen al de handige agenda van activi teiten en tentoonstellingen, achterin het blad, is een abonnement waard. Men kan de Nieuws brief bestellen bij het Zeeuws Documentatie centrum, Postbus 8004, 4330 EA Middelburg, tel. 0118-654210. De monumentencommissie is van start gegaan. Aan het gemeentebestuur is een brief gezonden, waarin aandacht wordt gevraagd voor de schade die het vrachtverkeer aanricht. Met name oude gebouwen met een zwakke fundering worden vaak beschadigd door trillingen afkomstig van het zware verkeer. Verkeersremmers op de weg zijn bedoeld om de veiligheid te bevorderen, maar verkeersdrempels kunnen anderzijds de doodsteek zijn voor de nabij gelegen panden. Een oplossing is niet eenvoudig aan te dragen, maar het is ons inziens noodzakelijk dat over deze problematiek wordt nagedacht èn dat er iets aan gedaan wordt. Bij het verschijnen van dit Mededelingenblad zal Stad Lande zichtbaar zijn via het Internet. Kijkt u eens naar HYPERLINK http://www.schouwen- web.com Er is een eerste aanzet te zien. Actief beheer van onze pagina's vraagt aandacht en tijd. Wanneer u het leuk vindt ons te helpen met het verder ontwikkelen van onze pagina's op het Internet, dan horen wij dat graag. We kunnen uw steun goed gebruiken. Hugo Doeleman, voorzitter

Stad en lande | 1999 | | pagina 3