VAN VROEGER IN VAN NOE HUIZEN EN FAMILIES VAN TOEN EN TEGENWOORDIG (collectie de heer en mevrouw Padmos, Eikerzee) Deze foto's zijn van boerderij De Oldenhoeve aan de Elkerzeeseweg 46 in Eikerzee. De oude foto dateert uit 1925. Op die foto staat Jacob Padmos met hondje Juno. De jonge vrouw op de voorgrond is J. de Meulmeester, huishoudster van de toenmalige bewoner Cornelis Padmos. In 1925 was het adres van het pand Elkerzeeseweg 130. In 1976 kreeg de Elkerzeeseweg een andere nummering. Vóór 1898 woonde op de boerderij de weduwe De Jonge - Priemus. Zij had drie dochters. Een van die dochters, Lena genaamd, trouwde met B. J. Bij de Vaate, eigenaar van boerderij De Klippe op Looperskapelle. In 1911 liet Bij de Vaate, naast de boerderij aan de Elkerzeeseweg, het huidige pand no. 48 als rentenierswoning neerzetten. Hij verpachtte daarop de boerderij op Eikerzee aan Cornelis Padmos, zoon van Leendert Padmos en Grietje de Jonge (zuster van Lena). Cornelis Padmos trouwde met Joppa Tona Gaanderse uit Brouwershaven, 't Ouwe Ostie zo werd de boerderij vroeger genoemd, later werd dat veranderd in De Oldenhoeve. In 1929 kon Cornelis Padmos de boerderij aan de Elkerzeeseweg 60 (huidige adres) erbij pachten van de zusters Hanson. Die stelden wel als voorwaarde, dat Cornelis Padmos op die boerderij zou komen wonen. De Oldenhoeve heeft toen ongeveer tien jaar leeg gestaan. In 1940 betrok Daan Padmos het pand, hij was de zoon van Cornelis. Daan was naast land bouwer, kassier van de Boerenleenbank, kantoor- houdend aan huis. In 1943 is Daan omgekomen aan boord van de spoorboot, bij de beschieting daarvan. Zijn weduwe, Dina van der Panne, bleef tot 1946 in het pand wonen. In dat jaar betrekt Krien de Meulmeester met zijn gezin De Oldenhoeve. Krien is de vader van het meisje op de foto uit 1925. De Meulmeester woont tot aan de ramp van 1953 in het huis. In 1955 trouwt zoon Anton Padmos met Lena Johanna Dalebout. Hij koopt de De Oldenhoeve van de familie Bij de Vaate. Hij blijft er met zijn gezin wonen tot 1990. Dan trouwt zoon Cornelis Daniël Padmos met Jozina van Mourik en hij koopt De Oldenhoeve van zijn vader. Op de foto uit 2000 zien we de huidige bewoners Cees en Jozien Padmos. (foto redactie) 18

Stad en lande | 2000 | | pagina 22