Hij deelt mee dat het aanbrengen van een graf monument in de Nieuwe Kerk tot de forse ver mindering van dit bedrag heeft geleid. De balans per 31 december 1999 van de Redactiecommissie van het jaarboekje van de Vereniging, de Kroniek van het Land van de Zeemeermin, geeft geen aanleiding tot opmerkingen. Daarop wordt aan de penningmeester decharge verleend. Gevraagd wordt welke leden bereid zijn om dit jaar (als lid en plaatsvervangend lid) de boeken van de penningmeester te controleren. De heren Beyer te Nieuwerkerk en Van Leeuwen te Zierikzee verklaren daartoe bereid te zijn. Ter benoeming in het bestuur worden voorge dragen de leden drs. J. Chr. Erbrink te Nieuwerkerk en H. L. Hillebrand te Zonnemaire, ter vervulling van de vacatures Doeleman en Romeijn. De aanwezige leden geven blijk van instemming en de heer Hillebrand neemt plaats aan de bestuurstafel (de heer Erbrink is nog niet aanwezig). De voorzitter staat stil bij het afscheid van bestuurslid de heer M. K. Romeijn. Hij herinnert aan de spanningen tijdens het vele werk ten behoeve van de vestiging van het Streek- en Landbouwmuseum Goemanszorg te Dreischor, waarin Romeijn een belangrijke rol als interme diair heeft gespeeld. Met het wegvallen van zijn vriendelijke, energieke en creatieve persoon uit het bestuur wordt een verarming gevreesd. Uit waardering voor zijn bijdragen wordt hem een werk van kunstenares en medebestuurslid Eggink - Du Burck aangeboden, dat de titel 'Bezig op Schouwen-Duiveland' draagt. Romeijn zegt dank voor de tot hem gesproken woorden en het geschenk. Hij merkt op dat hij het leden tal van Stad en Lande heeft zien groeien tijdens zijn bestuurslidmaatschap. Door het veranderen van de tijd moest de Vereniging en bepaald de Commissie Planologie waarvan hij deel uitmaakt, steeds meer alert worden en ter zake kundig zijn. Van deze commissie zal naar verwachting steeds meer worden verwacht. Hij hoopt nog jaren getuige te kunnen zijn van groei en bloei van de Vereniging. Bij de rondvraag vraagt de heer Van Sloten uit Zierikzee of het bestuur iets heeft ondernomen in het kader van de actie van de heer Den Boer tegen de bouw van het gemeentehuis nabij de stadsgracht. De voorzitter antwoordt dat het bestuur regelmatig contact heeft met het dagelijks bestuur van de gemeente Schouwen- Duiveland, en daarom geen noodzaak ziet om gevolg te geven aan Den Boers oproep om persoonlijk contact op te nemen met raadsleden. Genoemde mevrouw Bakker te Zierikzee maakt een kanttekening bij het bouwplan Gemeentehuis Schouwen-Duiveland. Zij deelt verder mee dat zij in verband met de vermelde actie telefonisch contact heeft gehad met raadslid Van der Veer, fractievoorzitter van D66. Zij heeft deze het door de Vereniging gepubli ceerde boekje over kleine monumenten in de streek geschonken, na hem opmerkzaam te hebben gemaakt op de makelaars die een van de afgebroken houten schuren op het terrein van het toekomstige gemeentehuis hebben gesierd. Bestuurslid Vleugel verzoekt de leden om zich aan te melden als lid van de Commissie Kleine Monumenten. Gememoreerd wordt dat het deze Commissie was, die het zoeven genoemde boekje samenstelde. Bestuurslid Van Loo treedt vervolgens op als vice- voorzitter, om de vertrekkende voorzitter toe te spreken. Hij deelt mee dat de heer H. Doeleman Hzn. in 1984 het bestuur kwam versterken als tweede penningmeester. Gedurende alle jaren bestuurslidmaatschap stond voor hem het behoud van 'het schoon' van de streek op de eerste plaats. In de kringen van bestuursleden en oud-bestuursleden heeft hij veel vrienden gekregen. Vanwege zijn vasthoudendheid vergeleek een journalist hem deze week in de Provinciale Zeeuwse Courant met een pitt-bull. Volgens de waarnemend voorzitter bestaat er meer reden om hem te vergelijken met zijn eigen hond, behorend tot het ras Basset blue de Gascogne dat bekend staat om waakzaam gedrag. Ook aan hem wordt een werk van Eggink aangeboden: een ongetitelde etscollage. Voorzitter Doeleman spreekt zijn dank uit voor de woorden aan zijn adres en merkt op dat hij ruimte wil scheppen voor "nieuw elan". De naam van zijn opvolger kan hij nog niet noemen. Deze zal het bestuur uit zijn midden kiezen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit hij de verga dering en attendeert op een na de pauze te hou den lezing over Zeeuwse boerenerven. 10

Stad en lande | 2000 | | pagina 12