NIEUWE LEDEN Verklaring minder bekende woorden - Arion dichter en beroemd citerspeler uit de Griekse oudheid; werd bijgestaan door een dolfijn - Eool Aeolus, Griekse god, heerser over de winden - extempore (Latijn) voor de vuist gemaakt - heuker tobber ("die een armelijk leven lijdt") - net sierlijk - ton van verstelbare toon- stiften voorziene metalen trommel die, als hij wordt rondgedraaid, een klok kenspel laat spelen - versteken toonstiften op een andere plaats in genoemde trom mel steken, waardoor de melodie verandert Vermoedelijk vond de sollicitatie in dat jaar plaats. Volgens de onbekende persoon die het gedicht overschreef, viel de keuze van stadsbestuur en kerkmeesters niet op hem. SdH Bron - Gemeentearchief Schouwen-Duiveland, Handschriften Zierikzee, cat.nr. 385 (los gedicht in een manuscriptdichtbundeltje door een onbekende aangelegd ca. 1755) Musicus Kous, schrijver van dit gedicht, was in de achttiende eeuw een van de sollicitanten naar het Zierikzeese ambt van organist-klokkenist. In 1750, na het overlijden van organiste Johanna Catharina Snep (1692-1750), werden de ambten van organist en klokkenist gecombineerd. Familie R. Adriaans te Zierikzee Familie M. L. van Aken te Nieuwerkerk Luna di Miele BV te Oosterland Familie A. J. Meintema te Zierikzee De heer A. de Spirt te Burgh-Haamstede De heer S. J. bij de Vaate te Burgh-Haamstede Mevrouw M. J. Hamaker, Amsterdam De heer W. T. H. Wenckebach en mevrouw J. J. Boeke, Burgh-Haamstede De heer J. van der Oest en mevrouw M. Kalter, Zierikzee Omroep Zeeland Radio-Omroep Schouwen-Duiveland 27

Stad en lande | 2000 | | pagina 29