exposeren, documenteren en aankopen van werk van beeldend kunstenaars van Schouwen- Duiveland. De Gemeentelijke Musea Zierikzee zijn van mening dat een kunstenaar van wie zoveel beel den in de semi-openbare ruimte van Zierikzee en omgeving te zien zijn met een expositie herdacht moet worden. Daarnaast kan deze expositie tevens gezien worden als pilot voor bovenge noemde opzet. De expositie in De Vierschaar loopt parallel aan de jaarlijkse zomertentoonstelling in het Burger weeshuis. In De Vierschaar zal - uiteraard - heel ander werk te zien zijn. "Lang niet alles kon in dit boekje. Niet alleen moesten veel beelden het zonder afbeelding doen vanwege plaatsgebrek maar er is nog heel veel tekstmateriaal en een grote collectie tekeningen. Het tekenwerk is nooit getoond en omdat het zich zeker met de beste beelden kan meten, ligt het in de bedoeling die in de niet al te verre toekomst te tonen." (14) In nauw overleg met de familie Braat zal er een keuze uit het werk van Ad gemaakt worden. Naast tekeningen zal er vroeg keramisch werk te zien zijn en er zal aandacht worden besteed aan het werk dat in opdracht is gemaakt. Het is de bedoeling het werk ook te documente ren in een publicatie, waarin onder andere het tekenwerk belicht zal worden. (Een en ander is afhankelijk van de financiële bijdragen van subsidiegevers en sponsors). Als aanvulling op het beeldend werk zal op video het interview te zien zijn dat Omroep Zeeland in 1998 heeft gehouden met Ad. Slavenkas Overigens is bovengenoemde expositie niet de eerste activiteit die aandacht schenkt aan Ad Braat in het jaar van zijn overlijden. De opletten de lezer van 'eilandelijke' weekbladen is het vast opgevallen, dat alle vragen die beantwoord moesten worden voor het winnen van de gratis zeereis met het zeilschip De Eendracht van De Slavenkas betrekking hadden op beelden van Ad. Ad Braat in de Regentenkamer van het door hem bewoonde Burgerweeshuis te Zierikzee (foto Pieter Honhoff) 7

Stad en lande | 2000 | | pagina 9