Het smeedwerk werd verzorgd door Saman, elek trisch werk door H. W. van der Klooster, het schil derwerk door Blok. Aanlegger was C. W. Groen uit Haarlem. De knecht van Van der Klooster, De Graaf, hielp hierbij en ook Rademaker bood een helpende hand. Medewerkers van Bom waren onder anderen Duson en Hogestein, welke laatste altijd met een pijp rondliep. Opzichter was Boot, de latere directeur van Bouw- en Woning toezicht Zierikzee. Alles werd ter plaatse gemaakt. De eerste steen van ons huis werd in 1937 gelegd door Cornelis Anne van Citters, toen drie jaar oud. De vijfjarige Lo mocht ook een steen leggen. K. Lemsom stond hem bij. De tuin werd ook aangelegd door Dingemans, met advies van opzichter van de Domeinen Nico Lysen. De meeste planten, vruchtbomen en het plantmateriaal kochten we in Zundert. Om een prijs te noemen: Ik herinner me dat een lariks- plantje zeven cent kostte. De oorspronkelijke bouwgrond van drie hectare bestond uit bonen- veld, in het oosten begrensd door de bollenvelden van Jonker. In de tuin groeien vandaag de dag duizenden sneeuwklokjes, lenteklokjes en lelietjes- van-dalen. De oorspronkelijke plantjes kwamen van Heesterlust in Schuddebeurs. Ze zijn hier in 1938 door Braber en De Rijke geplant. Mijn vrouw heeft van de bouw vele foto's gemaakt en hield ook toezicht erop. Van de bewoning hebben we beiden steeds genoten. En nu als weduwnaar van 95 jaar geniet ik nog altijd van het werk van Bom, Lemsom en al die anderen. Enige jaren geleden werd het huis door de gemeente Westerschouwen tot monument ver klaard, zijnde een voor zijn tijd fraai landhuistype. jhr. A. van Citters 12

Stad en lande | 2001 | | pagina 16