'NUMMER 13' VOORMALIGE PASTORIE TE NIEUWERKERK i.i'l'.li'! I. 'Ii'll- Achterkant van de vroegere pastorie van de Hervormde gemeente in Nieuwerkerk in de zomer van 2000 (foto auteur) "Wat bezielt een mens om te vallen voor een huis van bijna 200 jaar oud?" Deze vraag kregen mijn man en ik te horen na de aankoop van het pand Hoge Kerkstraat 13 in Nieuwerkerk. Lang geleden was dit de pastorie van de Hervormde Kerk. U hebt het wellicht al gezien: 'nummer 13'. Dat kan toch niet goed gaan. "Denk toch na!", werd gezegd, "Met een oud huis ben je altijd bezig: het lekt, bevat veel hout dat onderhoud vergt, vereist veel schoonmaakwerk!". "En dan heeft het ook nog zo'n grote tuin!" Zulke reac ties hebben we nogal eens moeten aanhoren. Maar deze mensen waren nooit binnen geweest, hadden nooit de sfeer geproefd die er hangt en kenden niet de fantastische mogelijkheden die het huis biedt aan zijn bewoner! We vielen ervoor als een blok en het heeft ons nooit teleurgesteld. Met heel veel plezier wonen we in het huis en de ruimte hebben we gewoon nodig om al onze verzamelingen en losse spullen onder te kunnen brengen. En wat dacht u van grote hoge muren om de 'kunst' op te hangen? Heerlijk, een hele wand vol; zoals de werken vroeger hingen in de Franse salons. Niet dat lege steriele van nu, waar bij je bang bent om adem te halen. Om de vele lievelingsboeken een plekje te geven, werd tegen een van de grote hoge muren een boekenkast geplaatst. Inrichten is een van mijn grootste hobby's, en een van de voordelen van verhuizen is dat je alles weer een nieuwe plaats kunt geven. Meubels krijgen zo een andere uitstraling en 'het bezoek' heeft vaak gevraagd of iets nieuw gekocht was. Nee dus, het meubel kwam gewoon beter tot zijn recht. 18

Stad en lande | 2001 | | pagina 20