Elke vakantie hebben we een 'opknapproject'. We doen veel zelf. Zo heeft er twee vakanties lang een steiger voor en achter het huis gestaan om de beide kanten van nieuwe verflagen te voorzien. Het was een enorm karwei, maar wat knapte de boel ervan op! De voordeur bleek nogal verrot te zijn en mijn man vond het een uitdaging om deze weer in zijn oude glorie te herstellen. Het was een hele puzzel om dit voor elkaar te krijgen, maar het lukte! Tijdelijk had de aannemer uit de Oude Noord straat er toen een groengeverfde deur ingezet. Sommige buren dachten dat dit de nieuwe deur was. Zij klaagden dat het geen gezicht was! Gelukkig kon hij hen mededelen dat de nieuwe deur door de bewoners gerestaureerd werd en weer als nieuw zou worden teruggeplaatst, een hele opluchting. Zelfs de tuin heeft een 'metamorfose' ondergaan en past nu helemaal bij het huis. Woon je eenmaal in zo'n huis, dan ontdek je pas wat je ermee wilt en wat wel en wat niet kan. Zo groeit de restauratie van en de relatie met het huis uit tot iets moois. Ideeën genoeg, echter de tijd en financiën spelen natuurlijk een grote rol. Maar we doen rustig aan en zijn van de straat! Mijn man en ik wonen er alweer ruim zes jaar. Klaar zullen we nooit komen met de dingen die we nog op ons lijstje hebben staan, maar dat geeft niet. Wij houden van het huis en het huis van ons! Aan de mooie stucwerkplafonds van de vroegere pastorie hangen moderne lampen en op de mar meren schoorsteenmantels is genoeg plek voor bijzondere dingen; voor de nodige familiefoto's bijvoorbeeld. De domineeskamer is de werkplek van mijn man geworden. Oud en nieuw combineren in dit huis gaat goed samen. De kleinkinderen hebben daarmee ook geen enkele moeite! Bij opa en oma is er altijd wel iets bijzonders te zien en dat houden we zo. De gewezen pastorie 'nummer 13' is springle vend, ook al is zij reeds 200 jaar oud. We zullen goed voor 'de oude dame' zorgen, hopelijk nog vele jaren. Saskia Eggink - du Burck Voordeur voor de restauratie (foto auteur) 19

Stad en lande | 2001 | | pagina 21