11-13 mei Waterschap Zeeuwse Eilanden wil het bouwen op dijken en duinen zoveel mogelijk tegengaan. De strandpaviljoens moeten demontabel zijn en worden gebouwd op een verwijderbare paalfun- dering. Molen 't Hert te Ellemeet is weer voorzien van een kap. Bakkerij Bolier, de laatste winkel van Sirjansland, wordt gesloten. 29 mei De Commissie Bezwaar- en Beroepschriften heeft kritiek weerlegt tegen de bouw van het nieuwe gemeentehuis c.a. (onder meer betreffende de hoogte van het gebouw), van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland en Stichting Belvédère. Een aantal van bijna 400 personen machtigden de Stichting om namens hen te handelen. juni Koepeltje in Scharendijke wordt door brandstich ting verwoest. 8 juni De gemeente wenst geen assimilatieverlichting in de kassen in Sirjansland. 1 5 juni De gemeenteraad heeft unaniem besloten tot de bouw van een nieuw gemeentehuis hoek Laan van Saint Hilaire/Nieuwe Kooiweg. 30 juni Vereniging Stad en Lande van Schouwen- Duiveland acht procederen tegen de bouw van het Zierikzeese gemeentehuis zinloos. 7 juli Zierikzeeënaar A. de Spirt heeft aan de Arrondissementsrechtbank gevraagd om de bouw van het nieuwe gemeentehuis te voor komen. 11 augustus Het college van burgemeester en wethouders wil de twee hoofdtoegangswegen van Zierikzee, als in de Randstad, 'aankleden' met (semi-)commer- ciële gebouwencomplexen. 7 september De Commissie Planologie van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland heeft tijdens een vergadering van de Commissie Ruimtelijke Ordening van de gemeente erop gewezen, dat van gemeentelijke zijde werd toegezegd dat niet zou worden gebouwd in 'de westelijke schil' van de kern Zierikzee. 12-13 september Gemeente is van plan om een kap op de molen Aeolus te Dreischor aan te brengen. Stichting Renesse wil het afgebrande koepeltje van Scharendijke herbouwen. In het gebied Westerenban in Burgh-Haamstede moet een groot aantal bomen ruimte maken voor villabouw. Het jarenlange verzet dat de Stichting Vrienden van Westerschouwen heeft geboden, was vruchteloos. 19 september Boerderijerf van de Zonnehoeve in Zonnemaire wordt bekroond met Erftrofee 2000. 8 november De bouw van het nieuwe gemeentehuis is in volle gang: "het gemeentehuis komt in beeld". Een artikel in het novembernummer van het Mededelingenblad Stad en Lande maakt melding van het resultaat van het door de Rijksdienst voor de Monumentenzorg ingestelde onderzoek naar de ouderdom van de Zierikzeese Nobelpoort. 24 november De uitvoering van landinrichtingsproject Schouwen-Oost en Schouwen-West dreigt aanmerkelijk langer te gaan duren, omdat het Ministerie van Landbouw, Natuur en Visserij minder geld beschikbaar wil stellen. 41

Stad en lande | 2001 | | pagina 43