een gekleurde kaft. Er is nu gekozen voor een wat forser formaat, zodat men de foto's ook wat groter kan afdrukken. Redactielid en kunstenares Saskia Eggink - du Burck ontwerpt dit lichtblau we kaft met 'Stad en Lande'-embleem. Sinds 1997 verschijnt het blad in een groen jasje, gedrukt door De Vries Communicatie Centrum te Zierikzee. De lange naam verandert in Mededelingenblad Stad en Lande. In dit 'groene blad' krijgen drie nieuwe, vaste rubrieken een naam in Zeeuws dialect mee, met als doel om ook in redactioneel opzicht een opvallend 'streek- accent' te leggen. Eén ervan, getiteld 'Praet, een gesprek metvolgt de ruim vijfjaar oude en vertrouwde interviewrubriek 'Een ontmoeting met op. Oude, nog bestaande rubrieken zijn 'Gesignaleerd, publicaties over Schouwen- Duiveland' en het jaaroverzicht 'In het kort'. Over de personen achter het tijdschrift, de Commissie Mededelingenblad, oftewel de redactie, vinden we in de eerste 25 jaar nage noeg geen informatie in dit blad. Pas sinds 1989 vermeldt de binnenkant van het kaft de namen van de redactieleden. De heer J. M. J. Lokker is de redacteur van het blad in stencilvorm. De heren J. L. Braber, G. Gerretsen en ir J. L. van Sloten zijn de redacteurs van de jaren 1975-1988. Redactieleden als mevrouw ing. S. H. Eggink - du Burck (1989-1999), genoemde heer Van Sloten (1984-1993) en de heer J. G. Verduijn den Boer (1990-heden) verzorgen het blad en de verzen ding ervan. Eggink en Verduijn den Boer zijn nog altijd betrokken bij vervaardiging en verzending van het blad. Hun met trefzekerheid gemaakte tekeningen en foto's verfraaien al meer dan tien jaar kaft en binnenwerk. Het blad vermeldt vanaf 1990 de eindredacteurs: J. L. van Sloten (1990-1993), H. van Geesbergen (1993-1994), Anja Romijn - de Raat (1995-1999) en Sander den Haan (1999-heden). Ondanks het vele werk dat de uit vrijwilligers bestaande redactie heeft aan de productie van het blad van 'Stad en Lande' is het er al lange tijd, en stevent het zelfs af op een 40-jarig bestaan! De huidige redactieleden, Liesbeth van der Doe - van der Geest, Anja Romijn - de Raat, Carolien de Vrieze, Henk Dalebout, Sander den Haan, Jan Simmelink en Jan Verduijn den Boer, hopen in de geest van hun voorgangers '100 nummers lang' goed werkte hebben geleverd. Minstens het dubbele aantal nummers van het Mededelingenblad Stad en Lande is het streven voor de toekomst. Aansluitend moet worden benadrukt dat het blad moeilijk kan bestaan zonder de zeer gewaardeerde inbreng van de schrijvende liefhebbers van de geschiedenis van Schouwen-Duiveland. Zonder hun inbreng zou het een stuk minder leesbaar zijn! Niet minder dan zestien van deze liefhebbers hebben een prestatie geleverd om van dit themanummer 'Leven in en rondom de huizen van Schouwen-Duiveland' een lezenswaardig blad te maken. Samen zorgen zij voor een gevarieerd nummer 100, waarin we bijdragen over onder werpen uit alle windstreken van het gebied kunnen terugvinden. De redactie heeft veel plezier beleefd aan het lezen van hun bijdragen en wenst u als lezer van het Mededelingenblad Stad en Lande hetzelfde toe! De jaarverslagen van de commissies zullen in het volgende nummer worden gepubliceerd. 2

Stad en lande | 2001 | | pagina 8