VERSLAG VAN DE NAJAARSVERGADERING VAN 24 NOVEMBER 2000 Gedeelte van 'de schil' van de kern Zierikzee. Linksonder valt het tijdelijk gemeentehuis te zien (foto Joop van Houdt) Om half acht opent de nieuwe voorzitter drs J. Chr. Erbrink de vergadering. Deze vergadering is zo druk bezocht, dat de ruim 100 klaargezette stoelen te weinig waren! Hij heet iedereen harte: lijk welkom, in het bijzonder de beide ereleden J. L. van Sloten en P. A. Boot, verder de beide aanwezige voormalige voorzitters van de com missie Kroniek en de spreker van deze avond dr P. Priester. De notulen van de vorige ledenvergade ring worden aan de orde gesteld en goedge keurd, met dank aan notulist S. W. M. A. den Haan. Er werden berichten van verhindering ontvangen van: bestuursleden mevrouw Deurloo en de heren Boon en Den Haan; van oud-voorzitter de heer Doeleman; en verder van de leden dames Reitsma - d'Ancona en Hekman en heren Brandenbarg, Joppe en Stoon. De heer Erbrink vertelt, dat hij na de vorige ledenvergadering was gekozen tot voorzitter. Het teleurstellende debat rond het nieuwe gemeentehuis was net afge rond. Hij memoreert de interessante excursie naar Veurne en Diksmuide. Het optreden van Kantooi op de Streektaalavond in Slot Haamstede was een groot succes. Verder spreekt de voorzitter zijn waardering uit voor het bezwaarschrift van de Commissie Planologie inzake de kassen in Sirjansland. De Vereniging is bezig met een Website op Internet. Hij vindt dat we allemaal best trots mogen zijn op deze grootste culturele vereniging van ons vroegere eiland. Vervolgens geeft penningmeester C. L. van der Linde een toelichting op de begroting, waarop een tekort van 4000,- staat. Dit is samen met de gedaalde rente-opbrengsten een gevolg van de juridische bijstand in de strijd tegen het nieuwe gemeente huis. Namens het bestuur stelt hij voor de contri butie, die jaren gelijk gebleven is, te verhogen van 25,- naar 30,-, gezinsleden inbegrepen. De ledenvergadering gaat akkoord. Vervolgens krijgt de Commisie Planologie het woord over de structuurvisie van de gemeente Schouwen- Duiveland met plannen voor 'de groene schil' rond Zierikzee. Dit gebeurt op eigentijdse wijze met computer en beamer en afbeeldingen van de situatie op een groot scherm, waarbij de heer jhr. drs. D. M. Schorer de toelichting geeft, tech nisch bijgestaan door de heer H. L. Hillebrand. Wethouder C. W. Veerhoek had indertijd de verzekering gegeven, dat als wij ons verzet tegen de plaats van het nieuwe gemeentehuis zouden opgeven, we gekend zouden worden in alle zaken rond de invulling van 'de schil'. Op de plaats van het tijdelijke gemeentehuis zou geen nieuwe bebouwing komen. Nu wil de RABO- bank op de plaats waar de onlangs opgeheven stadskwekerij voor gemeentelijke groenvoorzie ning was (hoek Haringvlietplein-Ha ringvlietstraat, bij de Boerenweg), een nieuwe bank bouwen. Dit wordt een groot gebouw met een aantal bouw lagen. Dit zal in een campusachtige omgeving komen met slechts 30 meter tussen de gebouwen. De RABO-bank is een pilot, vooruit lopend op het nieuwe bestemmingsplan. De meerderheid van het bestuur van Stad en Lande is niet tegen nieuwbouw, maar wil zo'n groot gebouw niet daar, omdat 'de schil' zo groen mogelijk moet blijven. Om niet te laat te reageren, wil de Vereniging graag de mening horen van de leden. Voor het bestuur heeft praten over de vormgeving van de bank geen zin, omdat de leden het niet eens zijn met de locatie. De bouw van de bank zal een precedentwerking hebben, en van 'de schil' zal weinig openbaar groen meer overblijven. Meer bebouwing leidt tot meer verkeer, terwijl de verkeerssituatie op de 38

Stad en lande | 2001 | | pagina 40