2000 IN HET KORT NALEZING VAN EEN JAARGANG PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 januari Het te bouwen gemeentehuis van Schouwen- Duiveland zal twee meter hoger worden dan eerder aangegeven. 11 januari In de Boswachterij Westenschouwen is drie hectare naaldbos veranderd in een plas-drasduin- gebied, vier hectare geplagd en een nieuwe infiltratievijver gegraven. 18 januari De Commissie Bezwaar- en Beroepschriften heeft zitting gehouden in het Dorpshuis Dreischorom daar de Schouwen-Duivelanders te horen, die hun bezwaar tegen de sloop van de twee boer derijen hoek Laan van Saint Hilaire/Nieuwe Kooiweg kenbaar maakten door middel van het indienen van bezwaarschriften. In het totaal ont ving de gemeente 1844 van deze akten. 25-27 januari Gebiedsbeheerder Staatsbosbeheer wil vlees runderen laten grazen in het Schouwse Prunjegebied. De Rijksdienst voor de Monumentenzorg heeft opstallen en gronden van de buitenplaatsen Heesterlust, Mon Plaisir en Slot Haamstede in Noordgouwe (Schuddebeurs) en Burgh- Haamstede als complexen in bescherming genomen. De ophaalbrug voor de Zuidhavenpoort te Zierikzee wordt opgeknapt. 5 februari Leegstand van de houtloodsen in Zierikzee baart zorgen. Sirjanslander A. C. de Jonge startte nieuwe actie tegen de bouw van het gemeentehuis. 10 februari De Fonteine in Zierikzee wordt opnieuw bestraat, op historische wijze. 1 6 februari Zierikzeeënaar C. S. van Weghe voert actie tegen sloop boerderijen hoek Laan van Saint-Hilaire/ Nieuwe Kooiweg. 8 maart De gemeente is bereid de historische boeren schuur van de vroegere gemeentelijke kwekerij van Zierikzee aan de Boerenweg te verkopen aan de eigenaar van het bijbehorende woonhuis. 21 maart De Stichting Belvédère is van plan opnieuw actie tegen de bouw van het gemeentehuis te gaan voeren. 1-2 april Gemeentesecretaris ing. M. Sas heeft om zijn ontslag verzocht. Het bestuur van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland heeft tijdens de Voorjaars vergadering de leden verzocht om extra financië le steun, voor voortzetting van de actie tegen de bouw van het nieuwe gemeentehuis. 10 april Het Eeuwboek Noordgouwe/Schuddebeurs werd op 8 april gepresenteerd in het Dorpshuis Noordgouwe. Het betreft de gebundelde bijdragen en een 'kalendarium' van tientallen Noordgouwenaars en andere personen, over Noordgouwe in de twintigste eeuw. De bundel is een uitgave van de Dorpsraad Noordgouwe/Schuddebeurs. 19 april De Stichting Belvédère voert, nu in samenwerking met de actiegroepen De Jonge en Den Boer, actie tegen de bouw van het gemeentehuis. 40

Stad en lande | 2001 | | pagina 42