VERSLAG VAN DE VOORJAARSVERGADERING VAN 30 MAART 2001 Miel Schalkwijk achter zijn werktafel bij het Centraal Bureau voor Genealogie te midden van 'zijn' mappen (foto auteur) bron waarop nooit iemand tevergeefs een beroep doet en die tot in lengte van jaren in Schouwen- Duiveland geïnteresseerde genealogen tot nut zal zijn. Talrijke van deze familie-onderzoekers met Schouwen-Duivelandse voorouders wensen met mij, dat Miel Schalkwijk nog vele jaren na zijn tachtigste verjaardag - komende maand septem ber - met zijn nuttige en aangename aan wezigheid het CBG een extra Schouws tintje zal kunnen blijven geven! Rinus van Langeraad K.A.zoon Bij opening van de vergadering heet voorzitter Erbrink de aanwezigen welkom, en in het bijzon der de ereleden en de gastspreker. Van enkele personen werden berichten van verhindering ontvangen. Erbrink moet tot zijn spijt opmerken, dat voor het laatst een ledenvergadering van de Vereniging in Theater Mondragon wordt gehouden. Het verslag van de Najaarsvergadering van 24 november 2000 (zie Mededelingenblad Stad en Lande maart 2001 - waarvoor bestuurslid Vleugel als plaatsvervangend notulist zorg droeg - wordt ongewijzigd vastgesteld. De voorzitter noemt Stad en Lande een vereni ging met een prachtige staat van dienst en met een verdiende goede naam op Schouwen- Duiveland en daarbuiten. Het is volgens hem een vereniging die de jaren door heeft gestreefd naar een onafhankelijke status. Zij wilde boven de par tijen staan, maar tussen de mensen, luisterend naar partijen in hoor en wederhoor. Zo vervulde zij soms een 'horzelfunctie', maar altijd met in het achterhoofd dat ontwikkelingen nauwlettend en kritisch dienden te worden gevolgd. Waar nodig uit de Vereniging haar bezorgdheid, maar altijd met een open oog voor de toekomst. Die onafhankelijkheid wil Stad en Lande zien te behouden. Dat wil niet zeggen dat daarmee overleg met groeperingen die een bepaald Schouwen-Duivelands doel nastreven groeperin gen (Stichting Belvédère en Stichting Schoon Genoeg) niet gevoerd zou worden. Echter, Stad en Lande wil in welke situatie dan ook de uit- 15

Stad en lande | 2001 | | pagina 17