gezette beleidslijn - dus op de toekomst gericht - zien vast te houden. Te gauw wordt anders risico gelopen in onduidelijke situaties tot een te snelle besluitvorming te komen. Wat betreft de problematiek van de Zierikzeese 'groene schil' zegt de voorzitter, dat zowel met het bestuur van de Rabobank als met een dele gatie van het gemeentebestuur in de afgelopen tijd een gesprek heeft plaatsgehad. Bij deze gele genheid zijn enige kwesties en standpunten aan de orde gesteld ten aanzien van de bebouwing van 'de schil' op bepaalde plaatsen. Een en ander wordt nog nader onderzocht door de wethouder Ruimtelijke Ordening. Na onderzoek zal dit bij de gemeenteraad ter sprake komen. Het bij de Raad van State ingediende bezwaar schrift ten aanzien van de door ons gewenste uitvoering van de Milieu Effect Rapportage in Sirjansland, is niet-ontvankelijk verklaard. Niettemin dient bij de verdere afhandeling door de gemeente met desbetreffend bezwaarschrift rekening te worden gehouden! Blijk gegeven is van de bezorgdheid van Stad en Lande over de bouw van permanente strand paviljoens: een toekomstig strandbeeld zoals het huidige beeld van het strand van Cadzand-Bad tot Breskens lijkt zeker niet wenselijk. De plannen voor de herinrichting van de kust van West- Zeeuws-Vlaanderen en die rond het Veerse Meer zijn de laatste tijd meermaals aan de orde gekomen in de Provinciale Zeeuwse Courant. De Commissie Monumenten had geen bezwaar tegen de nieuwe functie van de vroegere pak huizen aan de Meelstraat. Gelukkig is voor deze gebouwen een goede bestemming gevonden! Tegen het komende najaar, op zaterdag 1 sep tember, voert de excursie ons naar Berg en Dal (bij Nijmegen), waar een bezoek zal worden gebracht aan het Bijbels Openluchtmuseum. Aansluitend zal de Waal worden overgestoken voor een bezoek aan het kasteel Doornenburg. 's Avonds is een maaltijd gepland ergens tussen Nijmegen en Den Bosch. Voorzitter Erbrink complimenteert de redactie van het Mededelingenblad Stad en Lande met haar 100ste nummer. Hij vertelt vervolgens iets over zijn eigen bijdrage aan het jubileumexem plaar. Het idee om bepaalde jaarlijks terugkerende las ten van Stad en Lande te laten sponsoren vindt binnen bepaalde gelederen van de Vereniging 'Anklang'. Het bestuur stelt als eis dat de wens tot een verzoek om sponsoring eerst aan het bestuur wordt voorgelegd. Dan zal naar bevind van zaken worden beslist. Het bestuur wil hierbij de grootst mogelijke voorzichtigheid betrachten, om de eerder ter sprake gekomen onafhanke lijkheid van de Vereniging niet in gevaar te bren gen. Over de ontwikkeling van de website, waaraan bestuurslid Hillebrand werkt, wordt een en ander verteld. De website wil niet in de plaats van het Mededelingenblad komen, maar aanvullend zijn. E mailverkeer tussen bestuur en leden en andere personen behoort tot de mogelijkheden. De totale kosten van de vervaardiging van de web site bedragen 7000,-. Bij de Stichting Renesse is subsidie verzocht. De heer Blikman uit Zierikzee vraagt of het niet beter zou zijn geweest om een opleidingsinstituut een website te laten maken. Hillebrand antwoordt dat het bestuur een meer professionele aanpak wil kiezen. De penningmeester geeft een toelichting op de jaarrekening 2000. In reactie op de post planolo gie wordt gevraagd of de Vereniging voor de zaak gemeentehuis Schouwen-Duiveland geen pro Deo-advocaat in de arm had kunnen nemen. Geantwoord wordt dat armlastigheid daarvoor een vereiste is. In de zaak van het plan tot de bouw van meer kassen in Sirjansland is contact gelegd met een Dordts bureau dat adviseert in zaken tegen de overheid. Het boekjaar 2000 werd afgesloten met een nadelig saldo van ƒ.6.729,48. Van de zijde van de kascommissie wordt meegedeeld, dat de boekhouding van de pen ningmeester is onderzocht en in orde bevonden is. De penningmeester wordt gecomplimenteerd en gedechargeerd. De heer Van Leeuwen blijft aan als lid van de kascommissie en plaatsvervan gend lid de heer Beijers wordt tot gewoon lid benoemd. Aftredend is de heer Alkemade, die door de voorzitter hartelijk wordt bedankt voor de betoonde inzet. Als opvolger biedt zich aan de heer De Kup uit Burgh-Haamstede, die ook wordt benoemd. Omdat geen namen van tegenkandidaten zijn ingediend, worden de bestuursleden Van Loo, 16

Stad en lande | 2001 | | pagina 18