DE TOTSTANDKOMING VAN DE WEBSITE VAN STAD EN LANDE vensteropeningen. Dit was om de grote hitte 's zomers buiten te houden. De huisdieren woon den onder hetzelfde dak als de mensen, de dieren weliswaar iets lager. Verder is er een syna goge gebouwd, evenals het huis van de tollenaar. Dit was in de Romeinse tijd iemand die de belastinginning pachtte van de Romeinen en voordat hij het bedrag geïnd had, dit al aan de Romeinen gaf. Zelf moest de tollenaar maar zien dat hij alles binnen kreeg. Ze waren te vinden bij provinciegrenzen, stadspoorten en bruggen over rivieren. Omdat ze de gehate Romeinse bezetters dienden, ook op sabbat werkten en nogal willekeurig tol hieven, werden ze als zondaars aangemerkt. Ook de oosterse herberg, karavan serai, met grote binnenplaats waarop de beesten stonden, ontbreekt niet. Dit jaar wordt een Arabisch vissersdorp geopend aan het water. De vissers visten op open zee. Thuis droogden ze de vissen met wat zout in de zon. Dat was belangrijk om ze te kunnen verhan delen. In dit dorp Tell'Arab is een kleermaker gevestigd, een touwslager en een houtbewerker. Het is gebouwd naar het voorbeeld van Mirbat in Oman. In die regio kwamen belangrijke handels- routes tussen Europa, Azië, China en Arabië samen. Een eindje verderop is ook een Hellenistische straat, vergelijkbaar met een winkelstraat in het oude Jeruzalem, nagebouwd. Hier vinden we onder meer het Sanhedrin, het grote paleis van Pilatus en een aantal Romeinse huizen. De bedoeïenententen van geitenleer werden net opgebouwd toen wij als excursiecommissie in april een bezoek brachten aan dit interessante Bijbels Openluchtmuseum. Kasteel de Doornenburg, op de splitsing van Waal en Rijn. Bij het ter perse gaan van dit num mer van het Mededelingenblad Stad en Lande kon de Doornenburg niet bezocht worden, van wege besmetting met het mond-en- klauwzeervirus. Dat was jammer, want dit kasteel heeft naast een robuuste hoofdburcht ook nog een aparte, ommuurde voorburcht met een kas teelboerderij. Het geheel is door grachten omgeven. Het oorspronkelijk veertiende-eeuwse kasteel werd zwaar gehavend in de Tweede Wereldoorlog, maar prachtig gerestaureerd in laatmiddeleeuwse stijl en weer ingericht. We reden er in ieder geval langs! drs. P. F. Vleugel In de bestuursvergadering van 25 april 2000 werd mij, een kersvers lid van het bestuur, ge vraagd om te onderzoeken of er mogelijkheden waren om de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland op het internet te presen teren. In het verleden was door de toenmalige voorzitter Doeleman al enige moeite gedaan in die richting, door een aantal pagina's op Schouwen-web te zetten. Schouwen-web is een organisatie van vrijwilligers die het eilandelijke verenigingsleven in kaart brengen met eigen website's. Het nadeel was dat de stuwende krachten achter deze site niet meer actief waren, en dat de bezoekersaantallen tegenvielen. Hierdoor werden de pagina's niet meer werden bijgehouden, om in het najaar van 2000 van het net te verdwijnen. Een van de leden suggereerde enige tijd geleden om de draad weer op te pakken, maar dan met een eigen website (dus niet meer gelieerd aan een overkoepelende organisatie). Voor het ontwerp van zo'n nieuwe website moest ik mij wat verder verdiepen in de structuur van de vereniging. Dit heb ik gedaan door een organisatieschema te maken, waardoor een goed overzicht ontstond van het aantal te creëren website-pagina's. In november zijn bestuurslid J. van Loo en ik naar Kamperland afgereisd, om aldaar de studio van Zeelandnet te bezoeken in verband met de bespreking van onze plannen. Dit heeft geresul teerd in een offerte die wij in de bestuursver gadering van december 2000 op tafel konden leggen. Omdat een dergelijke uitgave toch een behoorlijke druk op de begroting geeft, werd 26

Stad en lande | 2001 | | pagina 28