NIEMAND KAN ZONDER VRIENDEN, OOK HET ZEEUWS ARCHIEF NIET Het Zeeuws Archief bewaart en beheert erf stukken over de Zeeuwse historie. In de geklima- tiseerde depots van het prachtige gebouw liggen vijftien strekkende kilometer historische documen ten, charters, foto's, videobanden en geluids dragers, kaarten en tekeningen te wachten op uw bezoek. Dat is niet helemaal waar, want niet iedereen kan zomaar de depots in. Maar iedereen kan deze erfstukken wel gratis inzien en raad plegen in de studiezaal. Zo nu en dan dient zich een gelegenheid aan om een erfstuk aan de collectie van het Zeeuws Archief toe te voegen. Het kan dan gaan om een uniek document of een voor Zeeland waardevol object. Een belangrijk archiefstuk dat bij het Zeeuws Archief op een goede manier voor ons en de generaties na ons bewaard wordt. Zo'n kans mag het Zeeuws Archief eigenlijk niet laten liggen. Helaas moet het Zeeuws Archief zo'n gelegenheid soms met pijn in het hart voorbij laten gaan, omdat de benodigde financiële middelen ont breken. Daarom is de stichting 'Vrienden van het Zeeuws Archief' opgericht. De stichting komt op voor het Zeeuws Archief daar waar het nodig en mogelijk is en behartigt de belangen van het regionaal historisch centrum bij allerlei gelegenheden, zoals onderhandelingen bij aankopen van erfstukken, aanvragen van subsidies enzovoorts. U kunt donateur van de stichting 'Vrienden van het Zeeuws Archief' worden. Daarmee draagt u bij aan de instandhouding van het Zeeuws cultureel erfgoed. Als vriend of vriendin van het Zeeuws Archief krijgt u bovendien een aantal bijzondere voorrechten: gratis abonnement op de Nieuwsbrief van het Zeeuws Archief (4x per jaar) uitnodiging voor de donateursdag met een rondleiding in het prachtige pand van het Zeeuws Archief waar het monumentale Van de Perrehuis en de ultra-moderne nieuwbouw harmonieus in elkaar overgaan. 10% korting op door het Zeeuws Archief geor ganiseerde activiteiten (symposia, cursussen, workshops enzovoorts) reserveringsservice bij publicaties van het Zeeuws Archief 10% korting op bestaande en nieuwe publicaties van het Zeeuws Archief voor zakelijke donateurs: 10% korting op de huur van vergaderruimten en andere faciliteiten U wordt vriend of vriendin van het Zeeuws Archief voor 17,50 euro per jaar. Zakelijke donateurs betalen 115 euro. Na afschrijving van het donateursbedrag onvangt u een pasje 'Vriend(in) van het Zeeuws Archief' waarmee u recht krijgt op alle voordelen. Via de Nieuwsbrief wordt u op de hoogte gehouden van alle activiteiten van het Zeeuws Archief. Aanmelding kan plaatsvinden per brief t.a.v. Stichting Vrienden van het Zeeuws Archief (postbus 70, 4330 AB Middelburg), of per e-mail (info@zeeuwsarchief.nl). 15

Stad en lande | 2001 | | pagina 17