VERSLAG VAN DE VOORJAARSVERGADERING VAN 5 APRIL 2002 Voorzitter Erbrink opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom, en in het bijzonder de ereleden en de families Gast - Van der Wekken en De Looze - Kraanen. Van enkele personen werden berichten van verhindering ontvangen, onder wie bestuurslid Boon. De notulen van de Najaarsvergadering van 30 november 2001 (zie Mededelingenblad Stad en Lande maart 2002) - gemaakt door bestuurs lid Vleugel als plaatsvervangend notulist- worden ongewijzigd vastgesteld, met dank aan de steller. De voorzitter vindt het jammer dat zijn oproep om familieleden het lidmaatschap van de Vereniging cadeau te doen nog geen gehoor heeft gekregen. Hij brengt de 'cadeautip' nog eens onder de aandacht. Vandaag is ontvangen een e-mail van de heer A. de Spirt te Burgh-Haamstede, waarin deze zijn verwondering uitspreekt over een opmerking in de rubriek 'Van het bestuur' in het laatste nummer van het Mededelingenblad Stad en Lande met betrekking tot de locatie voor een schouwburg in de kern Zierikzee [zie hierna]. Onlangs heeft de Vereniging tweemaal de krant gehaald: afgelopen donderdag met een artikeltje over de oorkonde en vrijdag in verband met de plannen van het nieuwe college van burge meester en wethouders. Met deze plannen kan de Vereniging het grotendeels eens zijn. Onderzocht dient te worden of het plan van de bouw van het Rabobankfiliaal in 'de groene schil' van de kern Zierikzee nog in het stadium verkeert waarin nog naar een andere locatie kan worden omgezien. Echter, het college van burgemeester en wethouders geeft aan dat dit niet het geval is. Als dit na onderzoek inderdaad zo blijkt te zijn, zal de Vereniging zich opnieuw moeten beraden. Het boek van de heer dr. Van Hoorn over de Schouwen-Duivelandse medici in de twintigste eeuw zal iets later verschijnen dan gepland. Naar verwachting zal het eind mei verkrijgbaar zijn. De Commissie Kleine Monumenten gaat weer verder met haar werk, na enige jaren een sluime rend bestaan te hebben geleid. Voorzitter Erbrink zal het voorzitterschap hiervan op zich nemen, ondersteund door de heer Vleugel. Nog zittende leden kunnen, als zij willen, lid blijven van de Commissie. Dit neemt niet weg dat de Commissie nog graag andere actieve leden binnen haar gelederen zou willen sluiten. Belangstellenden kunnen informatie inwinnen bij Vleugel. In het kader van de jaarlijkse excursie kunnen de leden een bezoek brengen aan de Belgische stad Tongeren. Over de excursie kunnen nog geen bijzonderheden worden meegedeeld, omdat deze nog niet is voorbereid. In het financiële jaar 2001 heeft de Vereniging de uitgaven geraamd in de begroting van dat jaar bij vijf posten overschreden. De stijging van de 'administratiekosten' is veroorzaakt door de invoering van de euro. Vervaardiging van het extra dikke honderdste nummer van het Mededelingenblad Stad en Lande, de heffing van BTW over de verzendkosten en de aanschaf van nieuwe enveloppen voor de verzending van het blad veroorzaakte het relatief hoge bedrag bij de post 'Mededelingenblad'. De bedragen bij de posten 'vergaderkosten' en 'Kroniek' in de reke ning 2001 waren respectievelijk ruim 85 en 225 euro hoger dan begroot. De forse overschrijding van het bij de post 'onvoorzien' geraamde bedrag, werd veroorzaakt door de kosten van de aanschaf van de Stad-en-Landewebsite. Voor deze onvoorziene uitgave hebben de leden hun fiat gegeven. Het nadelige saldo bedraagt 2571,65 euro. De leden van de Kascommissie, de heren D. J. van Leeuwen uit Zonnemaire en J. Beyer uit Nieuwerkerk, hechten hun goedkeuring aan de jaarrekening 2001, waarop de penningmeester wordt gecomplimenteerd en gedechargeerd. Beide leden vragen zich af of de gelden van de Vereniging niet beter zouden kunnen worden belegd. Hierop reageert de penningmeester met de mededeling dat over een andere wijze van belegging reeds wordt nagedacht. De heer drs. D. H. de Kup uit Burgh-Haamstede wordt aangesteld als nieuw lid van de Commissie, in plaats van de aftredende Van Leeuwen. De voor zitter zegt dank voor de moeite die de Kascom missie zich heeft gegeven ter controle van de jaarrekening. 13

Stad en lande | 2002 | | pagina 15