JAARVERSLAG COMMISSIE MONUMENTEN De Commissie Monumenten bestaat uit de vol gende personen: Hugo Doeleman (voorzitter), Betty Blikman - Ruiterkamp, Daan Joppe, Lex Luijendijk, Theo de Meester, David Schorer en Henk Spijkerman. De Commissie kwam zes maal in vergadering bij een. De inventarisatie van de ruim 300 'geschenk woningen' uit 1953 heeft veel aandacht gevraagd. Deze inventarisatie zal begin 2002 worden af gerond. De bedoeling is om tot enkele aanbe velingen te komen met het doel enkele verschillende types woningen te behouden voor het nageslacht. Door de Commissie Monumenten is een voorlopige lijst opgesteld van geslaagde restauraties, welke in de afgelopen jaren hebben plaatsgevonden. Aan onafhankelijke deskundigen zal gevraagd worden de meest geslaagde restau raties te belonen met een oorkonde. Èft' ÏK' De gewezen stadsboerderij Schuitkaai te Brouwershaven, die door de Commissie Monumenten is voorgedragen voor een oorkonde (foto Hugo Doeleman, Dreischor) Er heeft een overleg plaatsgevonden met de wet houder die verantwoordelijk is voor het gemeen telijk monumentenbeleid en de monumenten ambtenaar. Dit overleg stemde de Commissie hoopvol voor de toekomst. Om het gemeentelijk monumentenbeleid (hoger) op de politieke agenda te krijgen zijn alle politieke partijen aangeschreven. Het voormalige vlassersbedrijf te Dreischor, dat ook voor een oorkonde is voorgedragen (foto Hugo Doeleman, Dreischor) Door de Commissie is een reactie geven op het 10-puntenplan voor de Zeeuwse cultuurhistorie 'Toekomst van het Verleden', dat opgesteld is door de Provincie Zeeland. Bij het gemeentebestuur is aandacht gevraagd voor de onderhoudstoestand van de hoogspan ningstoren te Dreischor (rijksmonument) en de plaatsing van afvalcontainers in gebieden met een beschermd stads- of dorpsgezicht. Teleurstellend was te ervaren dat na herhaald schrijven er feitelijk niets gebeurde. De Commissie adviseerde het bestuur van Stad en Lande om bij de Rijksdienst voor de Monumenten zorg een verzoek in te dienen om een deel van Schuddebeurs te doen aanwijzen als beschermd dorpsgezicht. De Commissie heeft geen bezwaar de Nieuwe Kerk te Zierikzee in te richten als theater, mits het monumentale gebouw in zijn verschijning niet wordt aangetast. Zij heeft wel enige twijfel over de mogelijkheden daartoe. In 2000 werd de Rijksdienst voor de Monumenten zorg verzocht het pand Ring 38 te Dreischor op de lijst van Rijksmonumenten te plaatsen. De Gemeente heeft daarvoor een positief advies uitgebracht. Hugo Doeleman 10

Stad en lande | 2002 | | pagina 12