ENKELE HERINNERINGEN AAN DE CONCERTZAAL In het antwoord van 13 september 1932 melden burgemeester en wethouders van Renesse dat er negen vergunningen voor het bouwen van zomer woningen zijn afgegeven, met de bepaling dat deze 'niet' permanent mogen worden bewoond. Graag ontvangt zij de modelverordening ter inzage, omdat de wenselijkheid daarvan wordt ingezien. Op 19 september 1932 stuurt de inspecteur een ontwerp van een verordening ter inzage toe. Omdat hij over slechts één exemplaar beschikt, wil hij deze wel zo spoedig mogelijk terugontvangen. Of er inderdaad een verordening is vastgesteld ben ik niet meer nagegaan. Vaststaat dat er nog vele 'getimmerten' zijn gebouwd. Hugo Doeleman Bron Gemeentearchief Schouwen-Duiveland, Archief gemeente Renesse 1642-1960, inv.nr. 295. Vooroorlogs vakantiehuisje in Renesse (foto auteur) Eind vorig jaar stond in de krant een voor mijn gevoel wat trieste foto van de inventaris van het enige tijd daarvoor gesloten theater annex restaurant Mondragon. Geïnteresseerden konden op de diverse kavels inschrijven. Ik herinner me dat volgens het onderschrift bij de foto, een inwoonster uit Zierikzee op iets had ingeschreven terwijl ze eigenlijk niets nodig had. Ze wilde slechts als aandenken iets met het logo van het theater, vanwege de prettige herinneringen die ze eraan bewaarde. Zoals zovelen bewaar ook ik prettige herinneringen aan het theater. Mijn eerste kennismaking met het theater - in de volksmond beter bekend als 'de bioscoop' - dateert van ongeveer 1949. Mijn ouders hadden een foto van me laten maken bij de nu alleen nog bij ouderen bekende fotograaf De Feijter op de Schuithaven. Daaraan vooraf ging een bezoek aan kapper Uil op de Breestraat (het verfraaien van haar is iets van alle tijden). Nadat ik was geknipt, werd er een 'slag' in gelegd, want dat was toen in de mode. De dia werd in de bioscoop namens de fotograaf ver toond voor reclamedoeleinden. Veel later, het zal in 1959 geweest zijn, kreeg ik deze dia van hem cadeau toen hij me op een avond in zijn donkere kamer de eerste beginselen bijbracht van het ontwikkelen en afdrukken van foto's. 1 1

Stad en lande | 2002 | | pagina 19