VERSLAG ALGEMENE LEDENVERGADERING OP 4 APRIL 2003 Voorzitter J. Chr. Erbrink opent de vergadering. Hij heet de aanwezigen welkom en speciaal de ereleden en de heer drs. W. Heybroek, voorzitter van de Provinciale Commissie Zeeland van Bond Heemschut. Het verslag van de ledenvergadering van 29 november 2002 wordt zonder wijzigingen vast gesteld. Erbrink bedankt de notulist voor zijn werk. Aansluitend deelt hij mee dat de heer H. W. Dalebout zich door privé-omstandigheden genoodzaakt voelde de secretarisfunctie neer te leggen. Hij zegt dat het bestuur ijverig op zoek is naar een kandidaat-opvolger en dat de penning meester deze functie momenteel waarneemt. Ook ontstaat wegens het vertrek van een ander bestuurslid (zie hierna) de vacature 'bestuurslid/notulist'. Hij gedenkt het overlijden van de heer mr. A. Gast te Brouwershaven, waarbij ook in het jongste nummer van het Mededelingenblad Stad en Lande van dit jaar wordt stilgestaan, alsook het overlijden van de heer mr. F. Th. Dijckmeester te Amersfoort, die als burgemeester van Zierikzee in de periode volgend op de watersnoodramp 1953 een belangrijke rol heeft gespeeld. De herbenoeming van de aftre dende maar herkiesbare bestuursleden mevrouw C. W. Veerhoek - Deurloo en de heer P. F. Vleugel wordt door de leden goedgekeurd. Bestuurslid/notulist S. W. M. A. den Haan is ook aftredend, maar niet herkiesbaar. De voorzitter heeft waardering voor zijn prestaties. Hij zegt dat het altijd te betreuren valt wanneer actieve personen als hij een bestuur verlaten. Den Haan krijgt een boekenbon voor zijn inzet. Op 12 april aanstaande wordt in de Burghse Schole in Burgh-Haamstede een tentoonstelling geopend, die is gewijd aan leven en werk van onderwijzer en oudheidkundige Johannes Adriaan Hubregtse (1878-1940). Bij de opening zal door het bestuur van de Vereniging een ingelijste oorkonde worden aangeboden, ter nagedachtenis van deze verdienstelijke Burghenaar. Op genoemde datum zal tevens plaatsvinden de officiële ingebruikneming van de pasveersloot op het terrein van het Streek- en Landbouwmuseum Goemanszorg te Dreischor. De excursie van Stad en Lande voert de leden dit jaar naar Den Bosch, waar onder meer een bezoek zal worden gebracht aan het Rijksarchief in Noord-Brabant dat is gevestigd in de uit de zeventiende eeuw daterende Citadel van de stad. Penningmeester C. L. van der Linde krijgt gele genheid tot het verstrekken van toelichting op de rekening over het boekjaar 2002. De schatting van de rente in genoemd jaar is te optimistisch geweest. De kosten van vervaardiging en bezor ging van het Mededelingenblad zijn gunstig uitgevallen. Dit is het resultaat van de oppassendheid van de Commissie Mededelingenblad èn de bezorging van de periodiek in de kern Zierikzee door de penning meester. Na de negatieve saldi van de twee voorgaande boekjaren is dit positieve financiële eindresultaat een verademing. De heer J. Beyer, voorzitter van de Kascontrolecommissie, heeft rekeningafschriften, betalingsbewijzen, ledenadministratie etc. gecon troleerd en in orde bevonden. Beyer merkt tevre den op dat de suggestie in de ledenvergadering van 5 april 2002, de gelden meer rentegevend te maken, door het bestuur is benut. Gekozen is voor belegging bij de SNS Bank en voor een ander soort spaarrekening. Na deze mededeling worden respectievelijk de penningmeester en de Kascontrolecommissie gedechargeerd en bedankt voor hun inspanningen. Beyer wordt als voorzit ter van de Commissie opgevolgd door de heer D. H. de Kup te Burgh-Haamstede. Als gewoon lid zal fungeren de heer Van Kampenhout te Dirksland en als plaatsvervangend lid de heer drs. J. C. D. Stigterte Burgh-Haamstede. Voor de eigenaars van twee Schouwse objecten heeft een jury onder aanvoering van genoemde heer Heybroek dit jaar een oorkonde: voor de heer en mevrouw Verduijn van het buiten Heesterlust aan de Heesterlustweg in Noordgouwe en voor de heer en mevrouw Van Rooy van de panden op de hoek van de Nieuwe Haven en het Karsteil in Zierikzee [zie voor bijzonderheden hierover pagina's 20 - 23], Na een introductie door de heer H. Doeleman, voorzitter van de Commissie Monumenten, 17

Stad en lande | 2003 | | pagina 19