VAN HET BESTUUR Op 11 september is de heer Marko Romeijn ons ontvallen. Jarenlang was hij lid van het algemeen bestuur, lid van de Commissie Excursie en gedelegeerde namens Stad en Lande bij Streek- en Landbouwmuseum Goemanszorg. Ook voor dat laatste heeft hij zich met veel energie ingezet. Van rond 1985 tot 2000 maakte Marko deel van het bestuur uit. Zijn betrokkenheid bij het wel en wee van ons eiland, gezien vanuit cultuur-his torisch perspectief en zijn bezonnen oordeel maakten hem binnen onze kringen zeer bemind. Wij zijn hem veel dank verschuldigd. Onze gedachten gaan hierbij ook uit naar zijn vrouw Riekje en de verdere familie. Wij wensen hen sterkte toe bij het dragen van dit verlies. Na bijna een jaar vacant te zijn geweest is het ons gelukt een nieuwe secretaris te vinden. Voor de tijd van één a twee jaar stellen wij u voor om op de Najaarsvergadering in te stemmen met de benoeming van de heer C. P. Polderman (Kees) te Zierikzee, Juliana van Stolberglaan 3. Kees is getrouwd, heeft met zijn vrouw Suuske drie (nu al weer uitwonende) kinderen en is van beroep leraar Basisonderwijs aan de OBS in Wilhelminadorp. Hij heeft een tweedegraads bevoegdheid Geschiedenis en is in zijn vrije tijd een enthousiast en begenadigd schaker. Ook lange-afstands-wandelen behoort tot hun beider hobbys. Op de Waddeneilanden na zijn zij (bijna) heel Nederland al 'rondgewandeld'. Iets dichter bij huis verwijlt hij graag in zijn tuin. Ooit schreef hij voor zijn studie een scriptie over een Zierikzees onderwerp. Misschien krijgt u daarvan ooit nog eens iets te lezen in Mededelingenblad of Kroniek. De excursie naar 's-Hertogenbosch was een zeer geslaagde onderneming. De stemming was prima en ook het weer deed zijn uiterste best: het regende pas pijpenstelen toen we veilig en droog in het restaurant zaten. Op pagina's 23 en 24 in dit nummer vindt u een verslag hiervan. We kijken uit naar de Najaarsvergadering eind november. Er zijn enkele speciale punten deze avond, maar de hoofdmoot wordt toch verzorgd door de heer mr. André Flikweert met zijn lezing over de genealogieën van een aantal Schouwen- Duivelandse families. Dat belooft een zeer bijzon dere avond te worden en u wordt nu al een beet je warm gemaakt om deze avond toch vooral te komen bijwonen! Het winterseizoen is begonnen: we hopen met elkaar op een actieve en inspirerende tijd. Hans Erbrink, voorzitter Sint Nicolaas te paard (kaftJ. Stamperius, 'St. Nicolaas te Zierikzee', Zierikzee [1935], pag. 91) 2

Stad en lande | 2003 | | pagina 4