Commercie Compagnie (1720-1889). Dit bijzondere archief, dat bij het Zeeuws Archief berust, is een belangrijke bron met betrekking tot de geschiedenis van de slavenhandel. Het biedt de mogelijkheid verschillende facetten hiervan zichtbaar te maken. Aan de hand van deze archiefstukken, museale voorwerpen, beeld en geluid, krijgen de bezoekers een indruk van de geschiedenis van de transatlantische driehoeks- handel. Driehoekshandel In de tentoonstelling zal aandacht worden besteed aan de handelsgoederen die vanuit de Nederlanden naar de West-Afrikaanse kust wer den vervoerd, de aankoop van Afrikanen, het ver voer van Afrikanen naar West-lndië, het leven aan boord van een slavenschip, de verkoop van de West-Afrikanen als slaven in West-lndië en de handelsgoederen voor de retourlading naar Europa. bruikleen verkregen voorwerpen en beeld- en geluidmateriaal. De aandacht gaat vooral uit naar het onderwerp slavernij en de tot nu toe onder belicht gebleven aspecten van het Zeeuwse aan deel in de slavenhandel, zonder daar verder een oordeel over te vellen of conclusies aan te verbin den. De archiefstukken en beelden spreken voor zichzelf. Speurtocht Bij de tentoonstelling verschijnt, onder de gelijk namige titel 'Geboeid door het Zeeuwse slavernij verleden', een speurtocht door Middelburg. In Middelburg zijn verschillende plaatsen die herin neren aan het Zeeuwse slavernijverleden, zoals kantoren van handelscompagnieën, pakhuizen, koopmanswoningen en de haven. Aan de hand van korte verhalen met mooie illustraties worden kinderen geleid langs tastbare herinneringen aan de geschiedenis van het Zeeuwse slavernijverle den. De speurtocht is vanaf 3 juli 2004 verkrijg baar bij het Zeeuws Archief voor 2,50. Agenda De tentoonstelling 'Geboeid door het Zeeuwse slavernijverleden' is te bezichtigen van 3 juli 2004-8 januari 2005 in het Zeeuws Archief, Hofplein 16 te Middelburg, tel. 0118-678800. Openingstijden maandag - zaterdag 9.00-17.00 uur. In de maanden juli en augustus is het archief op zaterdag gesloten. Toegang gratis. Speurtocht 2,50. Adresgegevens Zeeuws Archief, Postbus 70, 4330 AB Middelburg, bezoekadres Hofplein 16. Telefoon 0118-678800, fax 0118-628094, info@zeeuws- archief.nl, Internet: www.zeeuwsarchief.nl Nadere informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de sectie Educatie van het Zeeuws Archief: Anneke van Waarden - Koets en/of Ingrid Leeftink - Meijer. Slavenschip getekend in een scheepsjournaal (Zeeuws Archief, archief Middelburgsche Commercie Compagnie) Tentoonstelling Met de tentoonstelling wil het Zeeuws Archief laten zien wat het aan documenten over de drie hoekshandel in huis heeft, aangevuld met in 11 >Éitf «firn7 -

Stad en lande | 2004 | | pagina 13