VAN DE REDACTIE Van nummer 110 van Stad en Lande kon een zomers nummer worden gemaakt door de bijdra gen van de auteurs De Goede en Van Langeraad uit Bathmen en Hoofddorp. Zij laten ons lezen over plezierig wonen en op vakantie gaan in de groene Noordgouwse enclave Schuddebeurs. Ook Wim de Vrieze uit Burgh-Haamstede doet een duit in het zakje, met de beschrijving van een zomerfoto genomen op het boerenbedrijf van Florus Hendrik Fonteijne te Oosterland in de jaren dertig van de vorige eeuw. Jaap Schoof, voorzitter van de Stichting Caissons Ouwerkerk, vertelt over bescherming van het Ouwerkerkse caissoncomplex en directe omge ving. Nadat minister Remkes het geheel als Nationaal Monument Watersnood 1953 had bestempeld, is een stichting in het leven geroe pen met als doel de ontplooiing en het beheer hiervan. Redactielid Betty Blikman heeft voor het eerst geschreven voor de inmiddels ruim vier jaar oude rubriek "Praet". Zij is van plan deze enige tijd te voorzien van de neerslag van haar gesprekken met Schouwen-Duivelanders die iets ondernemen op het gebied van de lokale geschiedenis. De eerste persoon met wie zij een vraaggesprek heeft gehad, is de bekende boekhandelaar en uit gever te Zierikzee Theo Spinnewijn, die met enige regelmaat een historische publicatie over de streek laat verschijnen. Naar aanleiding van een mededeling van een van de leden bevat Stad en Lande een redactioneel stukje over Westenschouwen, waaraan Wim den Haan uit Burgh-Haamstede als 'plaatselijke des kundige' zijn medewerking heeft verleend. Betreffend lid schreef in mei een brief aan het college van burgemeester en wethouders van IX^BEW. E)T>\] Schouwen-Duiveland, waarin hij vraagt om het aanpakken van het ontsierende 'fietsenprobleem' op de rotonde van Westenschouwen en de ver waarlozing van de oude meidoornhaag langs het perceel de Meypacht in de kern. De meidoornha gen zijn een niet weg te denken onderdeel van het Westenschouwse coulissenlandschap. Zoals de briefschrijver suggereert, is de stap van ver waarlozing naar verwijdering van de haag langs de Meypacht zeker niet denkbeeldig. Voor dit nummer kon een aflevering van 'Uut de pepieren' worden geschreven dankzij de wel heel opmerkelijke vondst van Roosanne Goudbeek, medewerkster van het Zeeuws Archief. Zij vond tijdens haar werkzaamheden aan het archief van het Provinciaal bestuur van Zeeland stukken over straatschenderij door vele jeugdige Zierikzee- enaars op twee doordeweekse avonden in de herfst van 1885. Die had plaats in een tijd waarin het hoogst ongebruikelijk was dat de jeugd op een dergelijke manier van zich liet horen. Waren het ontevreden actievoerders? De vervaardiging van dit nummer heeft plaatsge had zonder de medewerking van Jan Simmelink. Jan heeft zijn redactiewerk ingeruild tegen ande re vormen van vrijetijdsbesteding, ter afwisseling. Gedurende de viereneenhalf jaar lidmaatschap van de redactie waren het zijn bijdrage in redac tioneel maar ook zijn bijdrage in collegiaal opzicht, waardoor het werk aan het blad op prettige wijze kon worden uitgevoerd. Tijdens de redactievergadering in april van dit jaar is afscheid van hem genomen. De Schouwen- Duivelandse geschiedenis blijft deze oud-conrec tor en leraar uit Oegstgeest bezighouden, want zijn werk aan de Oosterlandse archieven voor het Gemeentearchief Schouwen-Duiveland zet hij onverkort voort! 1

Stad en lande | 2004 | | pagina 3