daarnaast in deeltijd als onderzoeker verbonden aan de afdelingen Filosofie, Medische ethiek en Geschiedenis van de Erasmus Universiteit te Rotterdam. Voor de pauze zal de Oorkondencommissie in een diapresentatie te horen en te zien zijn. Hierdoor zal het huishoudelijk deel van de bijeenkomst waarschijnlijk iets langer duren dan u gewend bent. Alles overziende lijkt het voor de Vereniging een belangwekkende vergadering te worden. Hierin neemt ook de installatie van onze nieuwe secretaris, de heer Reitse Keizer uit Schuddebeurs, een belangrijke plaats in, want we zijn zeer gelukkig dat hij tot de bestuursgelederen wil toetreden I In het volgende nummer van dit blad zult u uitvoerige informatie over het Steunfonds Stad en Lande aantreffen. Op dit moment heeft het Steunfondsbestuur de teksten van de brochures goedgekeurd en zijn fiat aan het afdrukken in een vierkleurenfolder verleend. Het betreft twee folders: een over 'periodieke schenking' en een over 'legatering'. In de Najaarsvergadering zullen deze folders even worden getoond (het zijn dan slechts proefexemplaren). In het volgende nummer zullen ze aan alle leden van de Vereniging worden toegestuurd. Daarna zullen ze ook bij deZierikzeese notariskantoren en op het Gemeentehuis te krijgen zijn. Dat was het voor nu. U ziet: de Vereniging doet van zich horen en spreken! Ik wens u een goed winterseizoen toe. Hans Erbrink, voorzitter (silhouet van N. J. Visser, illustratie uit: J. Stamperius, 'Sint Nicolaas te Zierikzee', Zierikzee [1935], pag. 24) 2

Stad en lande | 2004 | | pagina 4