CURSUSSEN OUD SCHRIFT Als u zich bezighoudt met genealogie of u bent geïnteresseerd in de geschiedenis van uw woonplaats of streek, dan komt u vroeg of laat in aanraking met oude archiefbronnen. Het lezen en begrijpen van oude stukken is vaak moeilijk. Wilt u uw leesvaardigheid bevorderen, schrijf dan in voor een van de cursussen georganiseerd door de Zeeuwse Volksuniversiteit in samenwerking met het Gemeentearchief Schouwen-Duiveland en het Zeeuws Archief. Tijdens de cursus voor beginners, bij het Gemeentearchief Schouwen-Duiveland, komen handschriften uit de periode zestiende - achttiende eeuw aan de orde. Deze zijn voor het merendeel afkomstig uit archieven die op Schouwen-Duiveland betrekking hebben. Naast de aspecten van het oud-schrift wordt ook aandacht besteed aan de vorm en inhoud van de te behandelen stukken en hun belang voor het historisch onderzoek. Behalve de methodiek van het archiefonderzoek komen ook aanverwante aspecten zoals de chronologie aan de orde. Voor achtergrondinformatie wordt gewerkt met het boek Werken met Zeeuwse bronnen, dat de cursisten desgewenst kunnen aanschaffen. De cursus omvat tien avonden. Nadere inlichtingen worden verstrekt door de docent H. Uil, tel. 0111 - 452317 (kantoor) of 0111 - 414562 (privé). De cursus start op maandagavond 10 januari 2005, aanvang 19.30 uur, en wordt gegeven in het Gemeentearchief, dat is gehuisvest in het gemeentehuis van Schouwen-Duiveland (achterzijde van het gebouw). Laan van St. Hilaire 2 te Zierikzee. informatie kunt u terecht bij docent drs. I. J. van Loo, medewerker van het Zeeuws Archief, tel. 0118 - 678800. De cursus start op maandagavond 10 januari 2005, aanvang 19.30 uur, en wordt gegeven in het complex van het Zeeuws Archief (Domineeswoning), Hofplein 16 te Middelburg. De cursus omvat acht avonden van 19.30 tot 21.30 uur. De eerste les zal worden gegeven op maandag 10 januari 2005. Het cursusgeld per cursus bedraagt resp. 114 euro en 104 euro. Leden van de ZVU betalen resp. 99 euro en 89 euro. U kunt zich aanmelden bij het ZVU-bureau (Spanjaardstraat 51), postbus 724, 4330 AS Middelburg, tel. 0118 - 634800, e-mail: vu-zeel1 @csnet.nl. Tse^f' C. V Q*w (\>eux- 4-ct- IJ. Extract uit de resoluties van de Zeeuwse Admiraliteit van 22 maart 1614, over een expeditie naar het Amazonegebied (Zeeuws Archief) Het Zeeuws Archief organiseert samen met de Zeeuwse Volksuniversiteit een cursus oud schrift voor gevorderden. Aan de hand van archiefstukken over de Zeeuwse (zee)geschiedenis kunnen deelnemers zich verder oefenen in het schrift in de zestiende en zeventiende eeuw. Deze cursus is een vervolg op die voor beginners, maar als u door zelfstudie al de nodige leesvaardigheid bezit, kunt u ook meedoen. De cursus bestaat uit tien avonden. Voor meer 10

Stad en lande | 2004 | | pagina 12