NOTULEN ALGEMENE LEDENVERGADERING STAD EN LANDE OP 16 APRIL 2004 Om 19.30 uur heet voorzitter Erbrink iedereen van harte welkom. Helaas heeft hij gelijk een onaangenaam bericht: mevrouw drs. De Visser zal vanavond niet de geplande lezing houden, als gevolg van een operatie. De voorzitter kan wel meedelen, dat er ondanks dat het pas gisteren bekend was, als vervanger het lid H. Uil is gevonden, die een lezing zal verzorgen over plaatsnamen. Een bijzonder woord van welkom richt Erbrink tot de ereleden Boot en Van Sloten. Van diverse leden was er bericht van verhindering, onder wie vice-voorzitter Van Loo, bestuurslid Babijn en consulent regionale geschiedbeoefening dr. De Klerk. Hij stelt het verslag van de ledenvergadering op 28 november 2003 zoals gepubliceerd in Stad en LandeHistorische bijdragen en mededelingen van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen- Duiveland (vroegere Mededelingenblad Stad en Lande) aan de orde. In de familienaam van 'meester Hubrechtse' moest een 'y' eruit, verder gaat iedereen ermee akkoord. Notulist Vleugel wordt hartelijk bedankt voor het verslag. De voorzitter is blij te kunnen meedelen, dat we voor de Najaarsvergadering een kandidaat secretaris hebben. De najaarsexcursie zal op 28 augustus plaatsvinden in plaats van op de eerste zaterdag in september, vanwege een grote braderie en antiekmarkt in Lille. De voorzitter stelt voor, om 700 euro te voteren voor de productie van het jaarboek. De Commissie Jaarboek verkeert in financiële moeilijkheden, ledereen gaat akkoord. Verder doet de voorzitter een oproep om aanmelding voor versterking van de Commissie Stad en Lande. De voorzitter wil graag het gevoerde bestuursbeleid verdedigen, maar hij vindt het niet prettig als de Vereniging wordt afgeschilderd als een reactionaire club, een soort vierde macht die geen zicht op de eisen van de eenentwintigste eeuw. We volgen het gemeentebestuur van Schouwen-Duiveland kritisch en we maken ons bezorgd over het behoud van monumenten/Conservatief' kan nog wel in de zin van conservering van monumenten. Het verenigingsblad getuigt hiervan. Het gemeentebestuur wil alleen vier houten geschenkwoningen in Burgh behouden als monument. Echter, Burgh heeft in 1953 niet in het water gestaan. Rekening en verantwoording worden afgelegd door de penningmeester. De contributie heeft het afgelopen jaar meer opgebracht, doordat diverse leden iets meer hebben overgemaakt, waarvoor de penningmeester hartelijk bedankt. Aan de kostenkant is iets meer gekomen dan begroot, door uitgave van de brochure over de Pasveersloot waarmee een bedrag van 400 euro was gemoeid. Namens de Vereniging zit de heer P. Flikweert te Nieuwerkerk in het bestuur van de beheersstichting. Bij de rondvraag merkt de heer Van Sloten op, dat er voor de huisnamen niets is uitgegeven. Bestuurslid Vleugel licht toe, dat hij een rondje door Zierikzee heeft gefietst en geen huisnamen miste. De heer De Kup meldt, dat de heer Van Kampenhout en hij als leden van de Kascommissie, de boeken hebben gecontroleerd en geen onregelmatigheden hebben geconstateerd. Hij stelt wel voor, voortaan ook de financiën van de Commissie Jaarboek bij de controle te betrekken. Er wordt decharge verleend aan de penningmeester. De Kup is aftredend. De heer drs. J. C. D. Stigter te Burgh-Haamstede zal hem opvolgen. We zoeken nu nog naar een nieuw reservelid voor de kascommissie. Mevrouw Timofei te Burgh-Haamstede meldt zich aan. Aftredend en herkiesbaar zijn de volgende bestuursleden: drs. J. Chr. Erbrink (voorzitter) en H. L. Hillebrand (voorzitter Werkgroep Website). Er zijn echter geen tegenkandidaten ingediend. Het applaus van de vergadering toont aan, dat de heren als bestuurslid kunnen aanblijven. Vervolgens geeft de voorzitter het woord aan mr. R. Zonnevylle, notaris te Zierikzee. Deze vertelt over de in het leven geroepen Stichting Steunfonds Stad en Lande. Momenteel beschikt de kersverse stichting nog niet over middelen. Haar doel zal zijn het verlenen van financiële ondersteuning van de Vereniging. Als het kruithuisje naast het gemeentehuis bijvoorbeeld ineens te 19

Stad en lande | 2004 | | pagina 21