VAN DE REDACTIE VAN HET BESTUUR Het is alweer tijd voor het laatste nummer van Stad en Lande van het jaar. Soms is het in de seizoenen herfst en winterbuiten mindergoed toeven. Binnen omkijken in de geschiedenis in een aangenaam verwarmd vertrek, kan dan een plezierige tijdsbesteding zijn. De bijdragen van auteurs Jan Midavaine te Veere en Jan en Maarten van Damme te Kerkwerve in dit nummer, kunnen wellicht voor een genoeglijk uurtje zorgen. Zij schrijven over gewone en ongewone gebeurtenissen op het boerenland van Nieuwerkerk en Kerkwerve in de negentiende en twintigste eeuw. Betty Blikman - Ruiterkamp, onlangs een van de genomineerden vooreen gemeentelijke historische prijs, heeft ten tweeden male geschreven voor de rubriek "Praet". Zij interviewde Lex Luijendijk, voorzitter van de Commissie Monumenten. Samen met zijn echtgenote Emmy Luijendijk - van Dijkhuizen bewoont hij een uit de zeventiende eeuw stammend huis in Burgh-Haamstede. In "Uut de pepieren" kunt u lezen over 'verschillen in tijdsbeleving' te Oosterland, in het eerste jaar van de twintigste eeuw. De verzorger van het torenuurwerk daar zou het dorpsleven in de war hebben gestuurd. Onlangs heeft een inwoner van Rotterdam de redactie ondersteuning toegezegd. De toezegging kwam van journalist jhr. Joris Boddaert, vroeger redacteur van bet Rotterdams Jaarboekje. Hij voelt zich verbonden met Zeeland. In de geschiedenis van Schouwen-Duiveland verdiept Boddaert zich bij tijd en wijle graag, onder meer op zijn voormalige boerderij in Burgh-Haamstede. De zomervakantie van dit jaar is niet geheel als een vakantie aan uw bestuur voorbijgegaan. Diegenen onder u, die de Burghse Dag in Burgh-Haamstede of de Vlasdag in Dreischor of beide evenementen hebben bezocht, zullen ongetwijfeld gezien hebben dat de Vereniging hier acte de presence gaf. Met veel plezier en een grote inzet is dit gebeurd: wij wilden niet zozeer dingen verkopen als wel de Vereniging 'aan de man brengen' in de hoop hiermee nieuwe leden te werven of om mensen te interesseren. In elk geval hebben we heel wat aanmeldingsfolders en exemplaren van het voorgaande nummer van Stad en Lande kunnen uitdelen. Voor volgend jaar willen we de opzet iets anders maken: nu moesten we noodgedwongen de hele dag staan, dan willen we een beroep doen op enkele vrijwilligers die ons kunnen aflossen, zodat er maar per dagdeel personen aanwezig hoeven te zijn. Hebben we dan niets verkocht? Jazeker! Er zijn cd's verkocht van 'Kant'ooi' en Wim de Vrieze, ook het cd-tje van 'Lied van ons Eiland' liep lekker. Verder is een behoorlijk aantal exemplaren van de laatste Kroniek over de toonbank gegaan. Sommigen hebben een hiaat in hun verzameling 'Kronieken' kunnen aanvullen. Al met al een geslaagde onderneming. En je presenteren kan nooit kwaad! Nogmaals dank aan de bestuursleden die deze presentaties mogelijk maakten! Over een andere zomerse activiteit, de excursie naar Europa's culturele hoofdstad van dit jaar, kunt u op pagina's 21 en 22 een verslag lezen. De Najaarsvergadering wordt gehouden op vrijdag 26 november. De heer drs. Frans Meulenberg zal de lezing op onze Najaarsvergadering verzorgen. Titel van zijn voordracht is 'Spitten naar skeletten op 't Schutje'. Meulenberg is publicist en 1

Stad en lande | 2004 | | pagina 3