VAN HET BESTUUR De zomer is al weer enige tijd op streek. Voor de Vereniging betekent dat meestal een vrij rustige tijd. Hoewel: er zijn twee activiteiten die onze - en dus ook uw! - aandacht vragen. Hiervoor hebben we enige vrijwilligers nodig, die een ochtend of een middag in een kraam willen staan. De eerste keer is dat op de Burghsedag op zaterdag 13 augustus en de tweede keer, een week later, op 20 augustus op de Vlasdag in Dreischor. U zou ons zeer helpen als u zich hiervoor voor een dagdeel wilt aanmel den! Verder is de rust wellicht maar schijn, als het om plannen gaat, die van gemeentewege onder weg zijn. Te denken valt dan aan de kwestie Schuur- beque Boeyestraat, het net aanvaarde 'Businesspark' en nog wat andere zaken. Elke keer weer geldt voor onze Vereniging het parool om helder en waakzaam te zijn en met grote oplettendheid ook de kleine gebeurtenissen binnen het gemeente- gebeuren te volgen. Een probleem binnen de bestuurssamenstelling is de vervanging van Peter Vleugel, die algemeen bestuurslid was en belast met het schrijven van de notulen der bestuursvergaderingen en de Voor- en Najaarsvergadering. Wie onder u meldt zich hiervoor bij mij of bij de secretaris aan? Voor ontspanning gaan we op 3 september aan staande op reis naar Utrecht. De Commissie Excursie heeft hiervoor een zeer informatief - maar ook gezellig en ontspannend! - programma opge steld. Er wordt gewandeld, gevaren, een museum bezocht en tussendoor van de vrije tijd genoten, hopelijk bij mooi weer beneden aan de Oude Gracht! Exacte gegevens hierover vindt u in het stukje over de reis in dit blad,en op het bijgevoegde intekenformulier. Wij rekenen op een ruime be langstelling! Ook langs deze weg onze condoléances naar Tineke en Kees Veerhoek, vanwege het overlijden van Tineke's dochter Corrie. Ik wil tenslotte nog het bestuur bedanken voor de felicitaties bij de aan mij verleende koninklijke onderscheiding op 29 april jongstleden. Ik vond het een hele eer, maar teken daarbij gelijk aan dat een dergelijk ereblijk alleen maar dankzij de samenwerking met vele anderen in diverse besturen tot stand kon komen. Dus die mensen (onder wie de mede bestuursleden van Stad en Lande) wil ik tevens hartelijk danken voor hun indirecte medewerking Een droevig bericht meldde ons het overlijden op 23 juni 2005 van mevrouw Nini van Sloten- Boekel, de vrouw van onze erevoorzitter Johan van Sloten. Ook langs deze weg wil het bestuur Johan, de kinderen en verdere familie van harte condoleren en hun sterkte toewensen om dit grote verlies te kunnen verwerken. Een gebeurtenis van een heel andere aard was de presentatie van de nieuwe wandelkaart voor buiten- plaatsengebied Noordgouwe (Schuddebeurs) 6 juli jongstleden. Uw voorzitter viel de eer te beurt om deze kaart, uniek in zijn soort gezien de schat aan informatie die op de achterzijde is verzameld, aan ing. Jan Geluk, van Weelzicht, te mogen over handigen in aanwezigheid van de wethouders Renden en Van der Wekken en de eigenaren van de buitenplaatsen, die hun terrein voor bezichti ging hadden opengesteld. De kaart die archivaris en eindredacteur Stad en Lande Sander den Haan heeft gemaakt, is een ware 'Fundgrube' voor ge- interesseerden, en is voor leden a raison van 3.50 euro bij het secretariaat te bestellen. In dit nummer vindt u bijgevoegd: de folder over 'Periodiek Schenken' en 'Nalaten' van de Stichting Steunfonds Stad en Lande. Graag tot ziens bij evenementen en najaarsreis! Hans Erbrink, voorzitter P.S. De Najaarsvergadering van dit jaar zal niet op 25 november maar op 18 november plaatsvinden. 2

Stad en lande | 2005 | | pagina 4