VERSLAG VAN DE VOORJAARSVERGADERING OP 15 APRIL 2005 Bij de opening van de in het Multifunctioneel Centrum te Zierikzee belegde halfjaarlijkse leden vergadering verwelkomt voorzitter Hans Erbrink de aanwezigen en speciaal de ereleden Doeleman en Van Sloten. Van de ereleden Beekman en Boot werden berichten van verhindering ontvangen. Ook de bestuursleden Babijn, Van Loo en De Meester zijn met kennisgeving afwezig. Erbrink attendeert allereerst op de tentoonstelling over 'zestig jaar bevrijding' in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. Daarna komt het verslag van de Najaars vergadering van 26 november vorig jaar ter sprake (Stad en Lande nr. 112). Unaniem wordt dit zonder wijzigingen vastgesteld. Notulist Vleugel wordt hartelijk bedankt voor zijn werk. De voorzitter spreekt over de Stichting Steunfonds Stad en Lande, waarover meer toelichting zal volgen in het vouw blad bij het komende nummer van het tijdschrift van de Vereniging. Het te verschijnen 'extra jaar boek' bevat de geschiedenis van het Zierikzeese filiaal van de Nutsspaarbank. Na het huishoudelijke gedeelte van de vergadering kan worden besteld. Doeleman is lid geworden van de stuurgroep die in het leven is geroepen in verband met het Gouwe- poldersproject. Hans Erbrink maakte deel uit van de projectwerkgroep en werd na diens overstap naar de stuurgroep opgevolgd door Jos Beije. Gevraagd wordt of vrijwilligers zich willen melden voor aanwezigheid op de stand op de Burghse Dag te Burgh-Haamstede en de Vlasmarkt te Dreischor dit jaar. De Commissie Monumenten heeft veel activiteiten ontplooid. Voor de woonhuizen op het Duinwegje in Burgh-Haamstede, gemeentelijke monumenten, zal door de Gemeente Schouwen-Duiveland geen middelen beschikbaar worden gesteld. Verder komt het nieuws ter sprake dat de Gemeente de aanvraag om toekenning van een beschermde status aan het buurtschap Schuddebeurs niet wil steunen. Het voornemen van de bouw van flatge bouwen met vijftien etages in de Zierikzeese wijk Poortambacht wordt onzalig gevonden. Ter illustra tie worden detonerende hoge flats in Vlissingen genoemd. Het valt echt te betreuren dat de regel matig gehouden gesprekken met de betrokken wethouder niet leiden tot meer aandacht voor de bewaking van de primaire historische en esthe tische waarden in het gebied. Het 'Financieel Verslag 2004' komt aan de orde. Belangrijk is de ontvangst van het bedrag van 3200 euro van het legaat Hoogstra, zoals blijkt uit de toelichting van penningmeester Cor van der Linde zijn er geen bijzondere mededelingen: de Commissie Tijdschrift loopt zoals gewoonlijk aardig in de pas; het budget voor de Commissie Jaarboek is ver dubbeld; het resultaat van de Commissie Excursie was positief. Er waren incidentele kosten in ver band met de plaatsing van het tekstbord in het gehucht Capelle, die konden worden voldaan uit genoemd gelegateerd bedrag. Het aantal leden van de Vereniging is afgenomen, maar dit heeft geen consequenties voor haar finan ciële toestand, die 'gezond' kan worden genoemd. Volgens de leden van de Kascommissie, Van Campenhout en Stigter, zijn er diverse steekproeven genomen die hebben uitgewezen dat de financiële administratie naar behoren is verricht. Hierna wordt de penningmeester onder dankzegging voor zijn inzet gedechargeerd. Voorzitter Erbrink vraagt wie bereid is het aftre dende lid Van Campenhout op te volgen. Het lid de heer Van Eldik te Zierikzee stelt zich beschikbaar. Het aftreden van het bestuurslid Peter Vleugel, na vijftien jaar bestuurslidmaatschap, komt aan de orde. De voorzitter roept in herinnering dat Vleugel in april 1990 als bestuurslid is benoemd, in plaats van aftredend bestuurslid Verhulst. Twee jaar eerder was hij al toegetreden tot de Commissie Kleine Monumenten. Van dit lidmaatschap getuigt het door de Vereniging uitgegeven fotoboekje van Schouwen-Duivelands kleine monumenten, waar van hij een van de samenstellers was. In 1991 werd hij als tweede secretaris verantwoordelijk voor de verslaglegging tijdens de ledenvergaderingen. Datzelfde jaar trad hij toe tot de Commissie Excursie. Het jaarboek van laatstgenoemd jaar bevat zijn bijdrage over het vijftigjarig bestaan van de Vereniging. De voorzitter prijst Peter Vleugel om zijn fenomenale kennis van de geschiedenis 13

Stad en lande | 2005 | | pagina 15