EXCURSIE NAAR UTRECHT OP ZATERDAG 3 SEPTEMBER 2005 Op deze zaterdag bleken tal van andere activiteiten aan de hand te zijn. Dat is waarschijnlijk de voor naamste reden dat ons aantal deelnemers vrij klein was. Dat wij daardoor ook een uitermate select gezelschap mee hadden behoeft geen betoog! En een klein gezelschap heeft sociaal gezien soms ook voordelen: men komt elkaar al gauw nader. Goed, de start was wat mistig maar nadat we de koffie in hotel-restaurant Luden (voorheel Hotel de la Paix) aan het Sint Janskerkhof hadden gebruikt, brak de zon al door en die heeft ons de rest van de dag niet verlaten. We gingen in twee groepen met elk een voortreffelijke gids door de binnen stad en trokken langs grachten en werven en langs hofjes en 'kameren'. ('kameren' bleek een historisch meervoud van 'kamer' te zijn en de huisjes waren ook niet veel meer dan 'eenkamerwoninkjes'. Wel waren ze net als de hofjes als een soort sociale woningbouw avant la lettre bedoeld). Beide gidsen hebben op boeiende wijze over hun stad verteld. In de middagpauze was er gelegenheid om met Peter Vleugel de Domkerk te bezoeken. Hij kreeg een aantal geïnteresseerden mee. De rest zocht een plekje langs het water om de lunch te gebruiken; lekker in het zonnetje, genietend van al het vertier op het water. Datzelfde water werd na de lunch door een grote groep opgezocht; de rondvaart door de grachten en singels van Utrecht was een groot succes. Ook hier gaf een goede gids veel informatie, die door onze bezoekers op waarheid kon worden beproefd, opgrond van eerder die dag opgedane informatie. Dat varen is een prima manier om de stad van een 'andere kant' te leren kennen. Die ervaring hadden we twee jaar geleden al in 's-Hertogenbosch opgedaan, en die werd nu weer bevestigd. Een andere groep bezocht het Catharijneconvent en kwam zeer enthousiast terug: zij bezochten de kersverse, zeer indrukwekkende tentoonstelling aldaar over de kruistochten. Hierna werd de terugreis aanvaard richting Moor drecht, waar het diner gebruikt zou worden, Door wegomleidingen bracht chauffeur Jacco ons op weggetjes van ongekende smalte en schoonheid en door gehuchten met onmogelijke namen. Maar we kwamen toch in Moordrecht terecht! Na een voortreffelijke maaltijd werd de verdere reis naar huis voortgezet. Een prachtige dag met een heel aardig programma en tevreden reizigers: wat wil een excursiecommissie nog meer? Hier rest alleen maar een gevoel van dankbaarheid en goede moed voor volgend jaar! Hans Erbrink, Commissie Excursie De Sint Janskerk te Utrecht (foto Commissie Excursie) 23

Stad en lande | 2005 | | pagina 25